Blitz | Kliko dhe Informohu

Destinacione

 Lajmi Fundit

“National Geographic”: Nëse doni të kaloni Shën Valentin-in më të bukur, vizitoni këto destinacione romantike!

    “National Geographic”: Nëse doni të kaloni Shën Valentin-in më të bukur, vizitoni këto destinacione romantike!

Shën Valentini është shumë pranë, ndaj me siguri jeni duke kërkuar disa ide të mundshme se ku mund ta kaloni këtë festë mjaft të bukur për të gjithë të dashuruarit.

Lexo me Shume

Llojet e pushimeve që nuk i keni bërë ende, por duhet patjetër t’i provoni një herë në jetë

    Llojet e pushimeve që nuk i keni bërë ende, por duhet patjetër t’i provoni një herë në jetë

Çfarë lloj udhëtari jeni ju? Ju pëlqen një dhomë e qetë ku të relaksoheni, apo ju pëlqejnë pushimet në kamping ku kushtet mundojnë? Apo parapëlqeni të mos flini fare në

Lexo me Shume

CNN rendit vendet që duhen vizituar në 2017-n, mes tyre edhe Shqipëria

    CNN rendit vendet që duhen vizituar në 2017-n, mes tyre edhe Shqipëria

Për çdo fillim viti, CNN publikon një listë të destinacioneve më të mira për të gjithë turistët e interesuar që nuk duan të pushojnë në vendet e përhershme, por parapëlqejnë

Lexo me Shume

Harrojeni Parisin! Këto janë vendet që duhet të vizitoni patjetër në 2017-n

    Harrojeni Parisin! Këto janë vendet që duhet të vizitoni patjetër në 2017-n

HOLBOX, MEKSIKË Nëse doni një pushim të mbushur me aktivitete kulturore, atëherë vendoseni Holobox-in në listën tuaj. Ju mund të qëndroni atje të ulur në një shezllon duke bërë banjë

Lexo me Shume

Qyteti ku nuk gjeni dot shtëpi me qira

    Qyteti ku nuk gjeni dot shtëpi me qira

Procesi i qiramarrjes në këtë qytet është aq i gjatë sa është përfshirë në librin e rekordeve “Guinness”. Bëhet fjalë për një prej qyteteve më të preferuara në botë nga

Lexo me Shume

Vendet që duhet të vizitoni para se të bëheni me fëmijë

    Vendet që duhet të vizitoni para se të bëheni me fëmijë

Udhëtimet në çift janë shumë të bukura, madje edhe jo shumë të kushtueshme sa paketat familjare. Ju keni nevojë të kaloni kohë me njëri-tjetrin dhe për këtë ju duheshin disa

Lexo me Shume

(Foto) 10 qytete të Europës që duhet t’i vizitoni

    (Foto) 10 qytete të Europës që duhet t’i vizitoni

Shumë njerëz janë të apasionuar pas udhëtimeve dhe dëshira më e madhe e tyre, e kthyer në pasion, është të vizitojnë vende të ndryshme të botës apo të eksplorojnë vende

Lexo me Shume

Destinacionet më të jashtëzakonshme por të frikshme për muajin e mjaltit

    Destinacionet më të jashtëzakonshme por të frikshme për muajin e mjaltit

Nëse klikoni “muaj mjalti” në Google me shumë mundësi do të arrini të gjeni destinacionet më romantike, luksoze dhe që do t’ju bëjnë të ndiheni si në një përrallë. Paris,

Lexo me Shume

Dubai, parajsa në tokë

  Dubai, parajsa në tokë

Në Dubai janë ndërtuar disa platforma në brendësi të detit ose me pamje nga ai, që të lënë me gojë

Lexo me Shume

Kush ka zemër të ecë në këtë lartësi?

  Kush ka zemër të ecë në këtë lartësi?

E përballoni dot të ecni në 340 m lartësi, mbi një urë xhami të tejdukshme, pa rrip sigurimi? Sfida e

Lexo me Shume

(FOTO galeri) Qyteti më i bukur në botë?

  (FOTO galeri) Qyteti më i bukur në botë?

Kyoto, qyteti japonez i ndërtuar që prej shekullit XIV, është cilësuar si më i bukuri në botë. Guidat turistike ua

Lexo me Shume

12 destinacionet që duhet t’i vizitoni patjetër

  12 destinacionet që duhet t’i vizitoni patjetër

Gunnar Garfors ka vizituar çdo shtet në botë dhe ka treguar disa prej vendeve që duhet të vizitojnë të gjithë.

Lexo me Shume

20 qytetet më të shtrenjta në botë

  20 qytetet më të shtrenjta në botë

Na duhet të pranojmë që nuk ka njeri në planet që nuk do të shëtisë botën rreth e përqark. Disa

Lexo me Shume

Edhe pse koha kalon, këto destinacione mbeten të pandryshuara

Edhe pse koha kalon, këto destinacione mbeten të pandryshuara

Disa destinacione vazhdojnë të jenë të njëjta, edhe pse vitet kalojnë. Në disa vende ritmi i jetës është shumë i

Lexo me Shume

10 vende që duhet të vizitoni patjetër përpara se të ndodhë ndonjë fatkeqësi natyrore!

10 vende që duhet të vizitoni patjetër përpara se të ndodhë ndonjë fatkeqësi natyrore!

Disa nga vendet më të bukura të botës janë edhe pikat më të prekura ose të prirura ndaj rreziqeve që

Lexo me Shume

Dëshironi të bëni not në një det yjesh? Nuk është më vetëm një ëndërr!

Dëshironi të bëni not në një det yjesh? Nuk është më vetëm një ëndërr!

Nëse jeni nga ata persona që dashuroni të hidheni në det dhe të bëni not në errësirë, kemi një lajm

Lexo me Shume

Këto janë 16 qytetet më të vjetra të Europës

Këto janë 16 qytetet më të vjetra të Europës

Teksa pjesa më e madhe e qyteteve më të vjetra të botës janë vendosur rreth “Fertile Crescent” në Lindjen e

Lexo me Shume

10 vendet më të bukura në botë që duhet t’i vizitoni një herë në jetë

10 vendet më të bukura në botë që duhet t’i vizitoni një herë në jetë

Të gjithë duan të vizitojnë vende të reja, të bukura dhe të përjetojnë eksperienca të paharrueshme. Ka shumë vende të

Lexo me Shume

Arsyet pse të huajt zgjedhin të vizitojnë Shqipërinë

Arsyet pse të huajt zgjedhin të vizitojnë Shqipërinë

Shqipëria është një vend i vogël por me një histori të madhe. Të huajt janë shprehur se ka qenë e vështirë

Lexo me Shume

Vendet që kanë pasaportat më të fuqishme në botë

  Vendet që kanë pasaportat më të fuqishme në botë

Dëshironi të bëni një udhëtim nëpër Europë ose jashtë saj, por më parë ju duhet të kaloni disa vështirësi. Për

Lexo me Shume

Befasuese! Kur ndodheni në këtë hotel flini në dy shtete njëkohësisht

Befasuese! Kur ndodheni në këtë hotel flini në dy shtete njëkohësisht

Nëse dëshironi të vizitoni sa më shumë vende të botës në një kohë mjaft të shkurtër, rezervimi i një nate

Lexo me Shume