Blitz

 Breaking News

Nuk e njihni, por vendi më i mrekullueshëm sipas Instagramit ndodhet shumë afër Shqipërisë

Nuk e njihni, por vendi më i mrekullueshëm sipas Instagramit ndodhet shumë afër Shqipërisë
November 29
23:33 2018

Bora Bora, ishujt nëpër botë apo Parisi i dashurisë gjithnjë janë parë si destinacionet më të mrekullueshme për t’u vizituar. Por Instagrami me vendndodhjet e tij tregon tjetër gjë.

Ujëvara Bigăr në Rumani

Ky duhet të jetë destinacioni juaj i radhës. Ndodhet në zonën e Caraș-Severin, në jug të maleve Anina në Rumani. Ajo është një zonë e mbrojtur dhe ka shumë gjëra interesante për të parë.

Gjithashtu është shumë i bukur dhe gjatë dimrit, kur ujërat janë të grirë, pavarësisht se do ngrini së ftohti. Nëse shkoni në qytetin më të afërt, Timisoara, ju duhet të ecni rreth 3 orë me makinë dhe më pas vetëm disa minuta ecje për të arritur pranë saj. S’ka nevojë për shumë fjalë, prandaj thjesht shijoni fotot dhe prenotoni biletën. /Blitz.al/

Share