Blitz

 Breaking News

Ju duhet një destinacion i ri për udhëtime? Ja 25 foto që vërtetojnë se Norvegjia është vendi i duhur!

March 10
00:27 2018

 

Nëse do të pyesnit dikë për sugjerime, dikë që ka udhëtuar në mjaft vende, përfshirë edhe ato nordike,  me siguri opsioni i parë do të jetë Norvegjia.

Kjo sepse Norvegjia jep pak nga gjithçka!

Male me dëborë, pyje të dendur, fjordet e mrekullueshme, pamje nga drita e veriut dhe pamje nga bregdeti – janë disa nga mundësitë që ofron ky vend.

Më poshtë do t’ju tregojmë vendet dhe pamjet, të cilat do t’ju bëjnë të dëshironi të udhëtoni atje të paktën një herë në jetë.

 

Reinebringen

 

Røros Street

 

Odda 

 

Trolltunga

 

Svolvaer

 

Trollstigen

 

Reine

 

Lofoten Islands, Fredvang Bridges

 

Autumn In Lofoten

 

Lofoten Islands 

 

Hoyvika Beach on Andøya, Vesteralen

 

Senja

 

Preikestolen 

 

Geirangerfjord 

 

Borgund Stave Church 

 

Ramberg

 

 

Bleik

 

Lyseveien

 

Renndølsetra 

 

Værøy

 

Glacier

Share