Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Foto) Vendet që meritojnë më shumë turistë, sipas “National Geographic”

July 29
12:50 2016

Janë disa vende që kanë një trashëgimi të jashtëzakonshme kulturore dhe historike, por për disa arsye, siç mund të jenë izolimi prej diktaturave apo pushtimet e njëpasnjëshme e luftërat politike, nuk preferohen prej turistëve, të cilët kanë frikë të shkojnë dhe të vizitojnë këto destinacione. Megjithatë, “National Geographic” ka bërë një përmbledhje të 10 vendeve të cilat tani janë mjaft të sigurta dhe shumë të rekomandueshme për t’u vizituar. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje