Blitz

 Breaking News

Destinacionet e preferuara të milionerëve dhe VIP-ave

April 28
17:55 2016

6. Shën Moritz, vendi më luksoz i pistave për ski

6. Shën Moritz, vendi më luksoz i pistave për ski
Picture 6 of 6

Nëse nuk e pëlqeni rërën dhe detin, duhet të kaloni te skitë. Shën Moritz është pa dyshim vendi me pistat më luksoze dhe më të shtrenjta në botë. Këtu gjithashtu do të gjeni peliçet më të mira në botë . Qëndrimi në hotelin “Carlton” shkon te 7,000 pound në ditë, ku përfshihen edhe ushqimet, SPA private dhe shërbim me limuzinë Bentley.

A ju ka ndodhur t’ju pyesin: “Nëse do të fitoni lotarinë, çfarë do të bëni me gjithë ato para?”  Më së shumti njerëzit mendojnë për pushime nëpër vende që i ëndërrojnë. Jahte private, ishuj të virgjër, një skuadër e tërë që të shërben vetëm ty e gjithë ato kërkesa-ëndrrash të tjera. Megjithatë, edhe pse për shumicën e njerëzve këto gjëra mbeten vetëm dëshira, ka disa të cilët kanë mundësinë t’i shijojnë këto mrekulli. Në galeri do të ndiqni 6 destinacionet e preferuara të milionerëve dhe VIP-ave; nëse një ditë fitoni lotarinë, destinacionet i gjeni lehtësisht!

Tags
Share