Blitz

 Breaking News

Destinacionet e preferuara të milionerëve dhe VIP-ave

April 28
17:55 2016

1. Shën Barts – për diell në ditët e ftohta të dimrit

1. Shën Barts – për diell në ditët e ftohta të dimrit
Picture 1 of 6

Rihanna dhe Hugh Jackam janë frekuentuesit më të shpeshtë të këtij ishulli. Për të shijuar diell ndërkohë që në një pjesë të mirë të globit është dimër mund të rezervoni një vilë luksoze me 8 dhoma gjumi, ku do të keni gjithashtu personel privat që do të kujdeset për ju, si dhe një shef kuzhine që do të kujdeset për ushqimin tuaj gjatë gjithë qëndrimit. Lehtësisht mund të porosisni udhëtime me jahte apo kokteje ekzotike, muzikë “live” e çfarë ju do zemra, vetëm me një të thirrur. Kjo ëndërr mund të bëhet e juaja vetëm me $20,000 në natë...

A ju ka ndodhur t’ju pyesin: “Nëse do të fitoni lotarinë, çfarë do të bëni me gjithë ato para?”  Më së shumti njerëzit mendojnë për pushime nëpër vende që i ëndërrojnë. Jahte private, ishuj të virgjër, një skuadër e tërë që të shërben vetëm ty e gjithë ato kërkesa-ëndrrash të tjera. Megjithatë, edhe pse për shumicën e njerëzve këto gjëra mbeten vetëm dëshira, ka disa të cilët kanë mundësinë t’i shijojnë këto mrekulli. Në galeri do të ndiqni 6 destinacionet e preferuara të milionerëve dhe VIP-ave; nëse një ditë fitoni lotarinë, destinacionet i gjeni lehtësisht!

Tags
Share