Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Cilat janë shtetet më të lumtura dhe ato më pak të lumtura në të gjithë botën?

Cilat janë shtetet më të lumtura dhe ato më pak të lumtura në të gjithë botën?
June 19
18:01 2016

Shtetet më të lumtura në botë: 1. Danimarka

Shtetet më të lumtura në botë: 1. Danimarka
Picture 1 of 10

Danimarka është vendi më i lumtur në botë, për shkak të jetëgjatësisë së njerëzve. Shëndetësia dhe taksat janë të lira dhe sistemi financiar i Danimarkës është për t'u pasur zili.

Në të gjithë botën, shtetet kanë mënyra jetese të ndryshme. Njerëzit e disa vendeve bëjnë një jetë të lumtur, disa të tjerë jo. Shfletoni galerinë për të parë se cilat janë vendet ku njerëzit janë më të lumtur dhe ato ku janë më  pak të lumtur.

Komento
Etiketimet
Shperndaje