Blitz

 Breaking News

15 plazhet më të bukura në botë për një “arratisje romantike”

June 18
12:46 2016

15. Capri – Itali

15. Capri – Itali
Picture 15 of 15

Ky vend është i njohur për shkëmbinjtë pranë vijës së bregut të detit dhe ushqimit të përsosur të frutave të detit. Një sekret i vogël: Nëse ju dhe partneri vendosni të zgjidhni këtë destinacion, shkoni në restorantin “Da Luigi ai Faraglioni”, ku do të shijoni ushqimin më të mirë në vend dhe sigurisht pamjen si asnjëherë tjetër.

Mendoni se ka ardhur momenti i duhur për një arratisje romantike me partneren/in tuaj me fillimin e sezonit të verës? Plazh, diell, ushqim i mirë dhe perëndime dielli të mrekullueshme? Epo, mundeni! Ka aq shumë destinacione posaçërisht për të dashuruarit sa do ta keni të vështirë të zgjidhni njërin e të lini një tjetër. Megjithatë, në bazë të asaj çka ju kërkoni, nëpërmjet galerisë ndiqni 15 nga destinacionet më të mira për një udhëtim romantik. Mos harroni të bëni sa më shumë fotografi!

 

Share