Blitz

 Breaking News

15 plazhet më të bukura në botë për një “arratisje romantike”

June 18
12:46 2016

1. Polignano a Mare – Itali

1. Polignano a Mare – Itali
Picture 1 of 15

Jo vetëm plazhi është shumë romantik dhe i këndshëm në këtë qytezë të vogël italiane, por ajo çka ia shton gjithë bukuritë këtij plazhi është një restorant në kodrën pranë bregut të detit. Prej aty pamja në darkë u ngjason njësoj atyre pamjeve që shohim nëpër filma. Një sekret i vogël: edhe vakti i mëngjesit me atë pamje është një ëndërr!

Mendoni se ka ardhur momenti i duhur për një arratisje romantike me partneren/in tuaj me fillimin e sezonit të verës? Plazh, diell, ushqim i mirë dhe perëndime dielli të mrekullueshme? Epo, mundeni! Ka aq shumë destinacione posaçërisht për të dashuruarit sa do ta keni të vështirë të zgjidhni njërin e të lini një tjetër. Megjithatë, në bazë të asaj çka ju kërkoni, nëpërmjet galerisë ndiqni 15 nga destinacionet më të mira për një udhëtim romantik. Mos harroni të bëni sa më shumë fotografi!

 

Share