Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

12 destinacionet që duhet t’i vizitoni patjetër

12 destinacionet që duhet t’i vizitoni patjetër
October 23
18:47 2016

Gunnar Garfors ka vizituar çdo shtet në botë dhe ka treguar disa prej vendeve që duhet të vizitojnë të gjithë. Nga të gjitha shtetet, ai tregon të veçantat e disa vendeve që mendon se janë më të bukura.

Rumania

Sipas tij, shtëpia e Drakulës në Bukuresht dhe birra rumune janë dy prej gjërave më të veçanta të Rumanisë.

ee1

Madagaskar

Pemët, dhe kafshët në Madagaskar nuk lënë gjë për të dëshiruar.

e2

Islanda

Sipas Garfors, është një vend i pabesueshëm.

e3

Vietnami

Një vend shumë shoqëror, ku mund të harrosh të gjitha streset  dhe të relaksohesh.

e4

Kyrgykistan

Një vend plot ngjyra nga vetë natyra, gjithashtu destinacion i preferuar për njerëzit që pëlqejnë hipizmin.

e5

Kiribati

Është si parajsë, nuk është vend shumë luksoz, por ka një kuzhinë shumë të pasur.

e6

Zelanda e Re

Vendi ku mund të shijosh ngjyrën e bardhë, të zezë dhe gold të plazheve, madje mund të provoni sportet e ujit, që ndoshta nuk e dinit se ekzistonin.

e7

Nikaragua

Është midis Kosta Rikës dhe Hondurasit. Një vend me një natyrë përrallore.

e8

Sierra Leone

Garfors e ka përshkruar si një nga plazhet më të mrekullueshme, një fshat perfekt dhe njerëz të qeshur në kontinentin afrikan.

e9

Republika Domenikane

Një ndër ishujt më të bukur të Karaibeve.

ee10

Norvegjia

Duke filluar që nga Oslo deri në Bergen të duket sikur je në një ëndërr.

ee11

Uruguai

Vendi i fundit që sugjeron Garfors është pikërisht Uruguai.

e12

Komento
Shperndaje