Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

10 vendet më të bukura në botë që duhet t’i vizitoni një herë në jetë

August 25
12:48 2016

Whitehaven Beach - Australi

Picture 1 of 10

Whitehaven Beach është i njohur për rërën e tij të bardhë. Plazhi ka një shtrirje prej 7 km përgjatë ishullit Whitsunday. Në këtë ishull qentë nuk janë të lejuar në plazh dhe pirja e duhanit është e ndaluar.

Të gjithë duan të vizitojnë vende të reja, të bukura dhe të përjetojnë eksperienca të paharrueshme. Ka shumë vende të bukura të cilat mund të vizitoni por nga duhet t’ja nisni?

Në vijim ju paraqesim një listë prej 10 vendesh të cilat duhet ti vizitoni të paktën një herë në jetën tuaj./Blitz.al/

Komento
Shperndaje