Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

10 vende që duhet të vizitoni patjetër përpara se të ndodhë ndonjë fatkeqësi natyrore!

September 25
13:59 2016

1. Los Angeles

Picture 1 of 10

Kercënimi më i madh: Tërmetet të shoqëruara me përmbytje lumore. Studiuesit tregojnë se Los Angeles-i është një vend i cili në të ardhmen mund të goditet nga një tërmet që do ta sheshojë të gjithë vendin. Një studim tjetër thotë se ky vend mund të shkëputet nga toka dhe mund të fillojë të “notojë” në ujë.

Disa nga vendet më të bukura të botës janë edhe pikat më të prekura ose të prirura ndaj rreziqeve që sjell vetë natyra. Duke qenë se shkencëtarët me anë të aparaturave mund të studiojnë se si këto vende mund të përfundojnë në të ardhmen, alarmi është real! Gjithsesi, mbetet e hapur alternativa që asgjë mos të ndodhë dhe turistët të kenë mundësi t’i vizitojnë këto vende gjithmonë, por nëse jeni në merak se një ditë ato mund të zhduken, shfrytëzojini sa jeni në kohë!

Ndiqni galerinë për të parë 10 prej tyre…/Blitz.al/

Komento
Shperndaje