Blitz | Kliko dhe Informohu

Destinacione

 Lajmi Fundit

10 faktet që nuk i dinit për Poloninë do jua kthejnë atë në destinacionin e radhës!

    10 faktet që nuk i dinit për Poloninë do jua kthejnë atë në destinacionin e radhës!

Polonia po kthehet gjithnjë e më shumë në një atraksion për turistët, qoftë për historinë që fsheh apo edhe për peisazhet e shumta. Por ka disa fakte që mund të

Lexo me Shume

(Foto)Magjia e Marokut, ky është qyteti i lyer i gjithi blu

    (Foto)Magjia e Marokut, ky është qyteti i lyer i gjithi blu

Në Chefchaouen, Marok, legjenda pohon se gjatë natës, gratë bashkohen në çifte për të lyer rrugët dhe shtëpitë duke ruajtur një traditë rreth 500 vjeçare që i ka sjellë qytetit

Lexo me Shume

Nuk e njihni, por vendi më i mrekullueshëm sipas Instagramit ndodhet shumë afër Shqipërisë

    Nuk e njihni, por vendi më i mrekullueshëm sipas Instagramit ndodhet shumë afër Shqipërisë

Bora Bora, ishujt nëpër botë apo Parisi i dashurisë gjithnjë janë parë si destinacionet më të mrekullueshme për t’u vizituar. Por Instagrami me vendndodhjet e tij tregon tjetër gjë. Ujëvara Bigăr

Lexo me Shume

Surprizohuni nga Parisi i dashurisë me këto fakte interesante për të

    Surprizohuni nga Parisi i dashurisë me këto fakte interesante për të

Ah Parisi qyteti i dashurisë… Përveç artit, kulturës dhe kulinarisë së tij që njihet kudo në botë, lexoni dhe këto 10 fakte interesante që ndoshta nuk i dini për të

Lexo me Shume

Harrojeni Parisin! Këto 7 qytete në Francë duhet t’i vizitoni patjetër në udhëtimin e radhës

    Harrojeni Parisin! Këto 7 qytete në Francë duhet t’i vizitoni patjetër në udhëtimin e radhës

Parisi është qyteti më i famshëm në Francë, dhe jo më kot. Por nuk është i vetmi vend i bukur. Këto 7 qytete duhet t’i vizitoni patjetër: Laguiole Disa orë

Lexo me Shume

E dinit që është e jashtëligjshme të vdesësh në…? Mësoni këto 10 fakte për qytetin e Londrës!

    E dinit që është e jashtëligjshme të vdesësh në…? Mësoni këto 10 fakte për qytetin e Londrës!

Londra është një qytet i mrekullueshëm dhe sigurisht mikëpritës për shumë turistë. Ajo ka një histori të gjatë, të mbushur me kulturë dhe art. Por ka disa fakte interesante që

Lexo me Shume

“The Independent” – Eksperienca e gazetares britanike në Shqipëri, në një artikull: “Rakia, aq e fortë sa…”

    “The Independent” – Eksperienca e gazetares britanike në Shqipëri, në një artikull: “Rakia, aq e fortë sa…”

Theresa Harold, gazetare dhe menaxhere e mediave sociale në Londër, i ka kushtuar një artikull të plotë eksperiencës së saj të kaluar në jug të Shqipërisë. Harold e quan Sarandën

Lexo me Shume

Viena është qyteti i ëndrrave, por a i dinit këto fakte interesante për të?

    Viena është qyteti i ëndrrave, por a i dinit këto fakte interesante për të?

Viena duket si një qytet i dalë nga përrallat. Duke filluar nga arkitektura mahnitëse e deri tek kultura e kafes dhe arti, çdo gjë të bën për vete. Por a

Lexo me Shume

10 fakte interesante për Zvicrën që do ju bëjnë të ndyshoni mendim për të!

  10 fakte interesante për Zvicrën që do ju bëjnë të ndyshoni mendim për të!

Zvicra njihet për bankat, çokollatën dhe Alpet. Por ka dhe disa fakte për të që me siguri do ju bëjnë

Lexo me Shume

(Foto) Nga India në Itali, ky është albumi i vendeve më të bukura që mund të vizitoni

  (Foto) Nga India në Itali, ky është albumi i vendeve më të bukura që mund të vizitoni

Të shumtë janë ata që të udhëtuarit e kanë pasion e zgjedhin të shkojnë e të vizitojnë jo vetëm vende

Lexo me Shume

(Foto) Pushime të shtrenjta? Jo faleminderit! Ja 5 vendet fantastike ku mund të harxhoni më pak para në muajin shtator…

  (Foto) Pushime të shtrenjta? Jo faleminderit! Ja 5 vendet fantastike ku mund të harxhoni më pak para në muajin shtator…

Pavarësisht se shumica e njerëzve i kalojnë pushimet verore në muajt korrik-gusht, ka të tjerë që preferojnë muajin shtator për

Lexo me Shume

Ballkani Perëndimor, vendi më i pëlqyer i turistëve europian. Ja vendet që mund të vizitoni nëse nuk keni pushuar akoma

  Ballkani Perëndimor, vendi më i pëlqyer i turistëve europian. Ja vendet që mund të vizitoni nëse nuk keni pushuar akoma

Ndryshe nga sa ka ndodhur më parë, europianët gjithnjë dhe më shumë po zgjedhin Ballkanin për të pushuar. Shumë turistë

Lexo me Shume

Këto janë vendet më të ndotura në botë ndaj as mos e çoni ndër mend të planifikoni pushimet tuaja aty!

  Këto janë vendet më të ndotura në botë ndaj as mos e çoni ndër mend të planifikoni pushimet tuaja aty!

Lagos, Nigeri Metropoli më i madh në kontinentin e Afrikës është vendi që renditet më i keqi në botë për

Lexo me Shume

10 vendet më të bukura në Ballkan ndër to Ksamili dhe Ohri

  10 vendet më të bukura në Ballkan ndër to Ksamili dhe Ohri

Ballkani nuk është një destinacion i madh turistik si vendet e tjera evropiane, por ka gjithnjë e më shumë njerëz

Lexo me Shume

Po planifikoni pushimet verore për në shtator? Ju tregojmë destinacionet më ideale

  Po planifikoni pushimet verore për në shtator? Ju tregojmë destinacionet më ideale

A e dini se koha më e mirë për të udhëtuar është kur vapa fillon edhe bie? Kjo do të

Lexo me Shume

5 vendet më të shëndetshme në botë, ku çdo kush do dëshironte të jetonte. Shqipëria bën pjesë në këtë renditje?

  5 vendet më të shëndetshme në botë, ku çdo kush do dëshironte të jetonte. Shqipëria bën pjesë në këtë renditje?

Të jesh një ndër vendet më të shëndetshme në botë nuk e kemi fjalën vetëm tek ushqyerja e mirë por

Lexo me Shume

 Ju ka ardhur “në majë të hundës” vendi ku jetoni? Ne ju sugjerojmë 10 vendet më të paqta në botë!

   Ju ka ardhur “në majë të hundës” vendi ku jetoni? Ne ju sugjerojmë 10 vendet më të paqta në botë!

Është e vërtetë se të gjithë e duan vendin ku kanë  lindur, por kjo nuk do të thotë se nuk

Lexo me Shume

Për ju që doni të zgjidhni relaksin këto pushime, ja ku ndodhen kopshtet më të bukura që ju lënë pa mënd!

  Për ju që doni të zgjidhni relaksin këto pushime, ja ku ndodhen kopshtet më të bukura që ju lënë pa mënd!

Udhetimet në qytete të mëdha shpesh janë tepër të lodhshëm. Zgjedhje shumë e mirë për të kaluar pushime të qeta

Lexo me Shume

Ju duhet një destinacion i ri për udhëtime? Ja 25 foto që vërtetojnë se Norvegjia është vendi i duhur!

Ju duhet një destinacion i ri për udhëtime? Ja 25 foto që vërtetojnë se Norvegjia është vendi i duhur!

  Nëse do të pyesnit dikë për sugjerime, dikë që ka udhëtuar në mjaft vende, përfshirë edhe ato nordike,  me

Lexo me Shume

Po mendoni për plazhin që tani? Ju tregojmë se ku mund të gjeni ofertat më të lira për bileta avioni

  Po mendoni për plazhin që tani? Ju tregojmë se ku mund të gjeni ofertat më të lira për bileta avioni

Nëse edhe juve ashtu si ne, tani në dimër, mendja ju shkon vetëm tek pushimet e verës që do të

Lexo me Shume

“The Economist” publikon listën e 10 qyteteve ku mund të jetohet më mirë

  “The Economist” publikon listën e 10 qyteteve ku mund të jetohet më mirë

Ashtu siç është bërë traditë nga prestigjiozja “The Economist”, media e njohur ka publikuar listën e 10 qyteteve ku mund

Lexo me Shume