Blitz | Kliko dhe Informohu

 Breaking News

WhatsApp pritet të bëjë ndryshimin e shumëpritur, nuk do ju shfaqen më bisedat e “bllokuara”

WhatsApp pritet të bëjë ndryshimin e shumëpritur, nuk do ju shfaqen më bisedat e “bllokuara”
October 23
19:29 2018

WhatsApp ka vendosur një risi që të gjithë e kemi pritur.  Bëhet fjalë për “Vacation Mode” që ju lejon që bisedat që i keni “mute” të mos ju rishfaqen më.

Tani, nëse arkivon një bisedë, pavarësisht se i keni bërë “mute”, njoftimet nuk do të vijnë, por biseda do të rishfaqet. Ndërkohë me opsionin e ri, ai do të qëndrojë në arkiva, pa u shfaqur në bisedat kryesore edhe nëse ju vjen një mesazh. Kështu mund të “shpëtoni” nga çdo mesazh nga persona të padëshiruar.

Kompania tregon se opisoni do shfaqet tek “Settings”, por ende nuk ka dalë një datë e saktë. WhatsApp është ende në testim e sipër. Gjithsesi kjo do të jetë e aksesueshme vetëm nga përdoruesit e Android dhe versionet e Iphone jo më të vjetër se Iphone 4. Do ju duhet të blini një telefon të ri për të përdorur këtë dhe opsione të tjera të aplikacionit. /Blitz.al/

Share