Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Studiuesit kanë vendosur të bëjnë revolucion: “Toka është e sheshtë, Australia nuk ekziston!”

Studiuesit kanë vendosur të bëjnë revolucion: “Toka është e sheshtë, Australia nuk ekziston!”
May 03
19:24 2018

Të gjithë ju që keni menduar se keni udhëtuar drejt Australisë dhe keni prekur një tjetër kontinent, mund t’ju ndodhë të ndërroni mendim sepse sipas disa studiuesve, Australia nuk ekziston.

Sipas një mendimi ndryshe që kanë një pjesë e mirë e studiuesve, Toka nuk është e rrumbullakët siç ne mendojmë rëndon, por është e sheshtë ndaj dhe kur udhëtojmë drejt Australisë që mendojmë se është më afër Polit të Jugut dhe më e veçuar nga kontinentet e tjera, gabohemi sepse nuk është e vërtetë.

“Australia nuk ekziston. Është një gënjeshtër që ne ta besojmë se dikur Britania dërgoi kriminelët aty ndërkohë që Britania thjesht i ka hedhur kriminelët në det. Australia u shpik si vend për të fshehur një nga vrasjet masive më të mëdha të historisë” – thonë ata që suporotjnë teorinë e ‘Tokës së Sheshtë”.

Gjatë fundjavës që lamë pas, u zhvillua konferenca e parë për teorinë e Tokës së Sheshtë dhe tani kjo do nisë të merret më seriozisht se më parë. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje