Blitz | Kliko dhe Informohu

 Breaking News

Samsung Galaxy S7 dhe Galaxy S7 edge “kopjojnë” Iphone-n

Samsung Galaxy S7 dhe Galaxy S7 edge “kopjojnë” Iphone-n
April 22
17:15 2016

Ditët e fundit është diskutuar për ngjyrën e re të Samsung  Galaxy S7 dhe Samsung Galaxy S7 Edge, që është duke kopjuar Iphone-n. Por zëdhënësi i kompanisë  Samsung ka thënë se ngjyra e re nuk është e kopjuar nga Iphone, pasi Samsung ka vendosur të projektojë smartphone-n Pink Gold. Një ndër arsyet që Samsung ka zgjedhur Pink Gold është se ajo ngjyrë  ofron ndjenjë rehatie dhe qetësie. Modelet me ngjyrën e re do të dalin në treg së shpejti.

Kompania Samsung jep arsyet e saj që i bën të ndryshme ngjyrat e Samsung dhe Iphone, por ato duken njëlloj, vetëm me emra të ndryshëm, nga Rose Gold në Pink Gold. Ndryshimi pritet të shihet pas daljes në treg të Galaxy S7 Pink Gold.

 

 

Tags
Share