Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Prezantohet “Note 9”, ja ndryshimet e reja që Samsung sjell!

Prezantohet “Note 9”, ja ndryshimet e reja që Samsung sjell!
August 02
16:09 2018

Kompania e famshme Samsung sjell prezantimin e modelit të telefonave celularë “Note 9”, më 9 gusht (sot). Modeli i ri do të ketë ngjashmëri me atë paraardhës. Kompania ka vërtetuar edhe këtë herë që gjurmet e gishtërinjve do të mbeten në pjesën e pasme të telefonit, nën kamerën e dyfishtë.  Ndërkohë, 2019 pret sensor nën ekranin e ri të Galaxy S10.

Pena e “Note 9” pritet të jetë fosforeshente, është konfirmuar tashmë qe ekrani do të jetë 6.3 inç, me përmasa 18.5:9. “Note 9” pritet të ketë zhbllokime të dyfishta nëpërmjet njohjes së fytyrës dhe të gishtërinjve, dy kamerat do të jenë nga 12 Megapixel, Ram-i 6 GB, ndërsa memoria pritet të jetë të paktën 128 GB.

Komento
Shperndaje