Blitz | Kliko dhe Informohu

 Breaking News

Prej kësaj jave Messenger nuk do të punojë më …

Prej kësaj jave Messenger nuk do të punojë më …
March 28
11:18 2017

Nëse përdoren versione të vjetra të aplikacioneve  kjo do të thotë se shërbimi që ju ofrohet nuk është i cilësisë më të mirë të mundshme. Facebook Messenger ka paralajmëruar se nuk do të punojë më duke nisur që nga kjo javë në disa aparate celularë të caktuar. Kompania i njoftoi klientët përmes email-it se:

“Ne po u themi njerëzve që të përditësojnë sistemet e tyre të operimit pasi vetëm kështu mund të kenë shërbimin e Messenger”,- thuhet në një deklaratë të kompanisë.

Ata shprehen se përdoruesit e Windows 8.1 do të mund të logohen në Facebook, por nuk do të dërgojnë dot mesazhe pa aplikacionin e Messenger./Blitz.al/

Share