Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Përdorues të Apple dhe Android, ja përgjigjet e problemeve tuaja nga ekspertët e celularëve

Përdorues të Apple dhe Android, ja përgjigjet e problemeve tuaja nga ekspertët e celularëve
June 29
13:26 2016

1. Bateria

Picture 1 of 8

Problemi: Bateria juaj është 100% dhe më pas bie shumë shpejt. Zgjidhja: Nëse keni iPhone, shkoni te Settings, më pas Battery dhe hapni Lower mode on në mënyrë që bateria juaj mos të bjerë shpejt. Në Android shkoni tek Settings-Battery dhe ndizni Battery saver. Ekspertët thonë se nuk duhet ta mbani baterinë më pak se 40% dhe jo më shumë se 80% që ajo të rezistojë më shumë.

Sa më shumë përhapet përdorimi i smartphone-ëve, aq më shumë shtohen edhe pyetjet mbi problemet qe kemi kur i përdorim. Ndonjëherë gjërat nuk janë aq të komplikuara sa mendojmë, por thjesht nuk jemi të informuar sa duhet për t’i zgjidhur. Ekzistojnë disa pyetje që bëjmë kur përdorim një smartphone dhe për t’u dhënë përgjigje një herë e përgjithmonë këtyre dilemave ekspertët kanë dhënë përgjigjet e tyre. Shfletoni galerinë për t’i ndjekur këto këshilla.

Komento
Shperndaje