Blitz | Kliko dhe Informohu

Blitz-Tech

Youtube bllokon videot me tematikë të papërshtatshme që shfaqen tek sugjerimet e filmave për fëmijë

    Youtube bllokon videot me tematikë të papërshtatshme që shfaqen tek sugjerimet e filmave për fëmijë

Youtube është duke ndërmarrë një fushatë shumë serioze mbi videot rekomanduese që shfaqen gjatë kohës që jeni duke parë një material. Kjo gjë kryesisht është fokusuar në videot animuese për të

Lexo me Shume

Whatsapp, Facebook apo Viber? Publikohet raporti: Ja cilin aplikacion përdorin më shumë shqiptarët

    Whatsapp, Facebook apo Viber? Publikohet raporti: Ja cilin aplikacion përdorin më shumë shqiptarët

Sigurisht që në shekullin e internetin në të cilin po jetojmë, aplikacionet e komunikimit janë kthyer në një domosdoshmëri. Megjithatë në tregun e aplikacioneve këto vitet e fundit kanë mbizotëruar

Lexo me Shume

Ju që ju del Instastory me pika: Të njëjtën gjë mund ta bëni dhe në Facebook, me 1 “click” të vetëm

    Ju që ju del Instastory me pika: Të njëjtën gjë mund ta bëni dhe në Facebook, me 1 “click” të vetëm

Tashmë story-t e Instagramit mund t’i ngarkoni edhe në Facebook. Karakteristika e fundit e Instagramit i publikon direkt të gjitha story-t tuaja në aplikacionin Facebook. Kjo veçori vendos fotot në

Lexo me Shume

Godet përsëri Facebook: Ai zbulon se kur ju jeni të dashuruar dhe jo vetëm kaq…

    Godet përsëri  Facebook: Ai zbulon se kur ju jeni të dashuruar dhe jo vetëm kaq…

Ekziston një grup shkenctarësh të dhënash që studiojnë dashurinë në Facebook. Falë disa kërkimeve që bën inteligjenca artificiale është në gjendje të parashikojë kur do të filloni një marrdhënie romantike

Lexo me Shume

Të gjithë ju që keni profile fallco në Facebook, boll më: Një lajm i keq për ju!

    Të gjithë ju që keni profile fallco në Facebook, boll më: Një lajm i keq për ju!

Rrjeti  social Facebook , pak javë përpara zgjedhjeve parlamentare në Gjermani, që janë mbajtur me 24 shtator, hoqi dhjetëra – mijëra profile të rreme të regjistruara në Republikën Federale, tha

Lexo me Shume

Ju prezantojmë të padëgjuarën: Telefoni që ju mbron nga pickimi i mushkonjave!

Ju prezantojmë të padëgjuarën: Telefoni që ju mbron nga pickimi i mushkonjave!

Kompania e njohur e celularëve “LG”  shumë shpejt do të hedhë në treg telefonin më të veçantë dhe të vetmin në llojin e tij deri tani. Nuk jemi duke folur

Lexo me Shume

Për të gjithë ju që pini disa gota dhe i dërgoni mesazhe ish-it, Whatsapp ka lajmin më shpëtues në botë

    Për të gjithë ju që pini disa gota dhe i dërgoni mesazhe ish-it, Whatsapp ka lajmin më shpëtues në botë

Mund t’ju ketë ndodhur të jeni me shoqërinë duke pirë disa gota alkool në “club” dhe ashtu në orën 04:00 të mëngjesit të keni menduar për ish-in tuaj. Pak nga

Lexo me Shume

Kamera që sheh brenda trupit të njeriut dhe zbulon sëmundje të ndryshme

    Kamera që sheh brenda trupit të njeriut dhe zbulon sëmundje të ndryshme

Zhvillimi i teknologjisë ia ka bërë më të lehtë gjërat edhe fushës së mjekësisë. Së fundmi është zbuluar një aparaturë e pajisur me kamera për të diagnostikuar sëmundje të ndryshme

Lexo me Shume

Dukeni si kloun! Ja tetë truket e grimit që dëmtojnë pamjen tuaj

  Dukeni si kloun! Ja tetë truket e grimit që dëmtojnë pamjen tuaj

Çdo kush ka pikëpamje të ndryshme për të bukurën, por vajzat duhet të kenë kujdes me grimin e tyre. Ndonjëherë

Lexo me Shume

(Video) Shkencëtarët shokojnë: “Ajo që zbuluam brenda trurit tonë mund ta çojë qytetërimin jashtë këtj planeti”

  (Video) Shkencëtarët shokojnë: “Ajo që zbuluam brenda trurit tonë mund ta çojë qytetërimin jashtë këtj planeti”

Një studim i fundit i realizuar nga shkencëtarët me siguri që do t’ju lërë gojëhapur, pasi studiuesit kanë zbuluar se

Lexo me Shume

Mark Zuckerberg, baba për herë të dytë. I shkruan letër të hapur të bijës ku i tregon të ardhmen e saj

  Mark Zuckerberg, baba për herë të dytë. I shkruan letër të hapur të bijës ku i tregon të ardhmen e saj

Mark Zuckerberg dhe bashkëshortja e tij Priscilla Chan janë bërë prindër për herë të dytë të një vajze të cilën

Lexo me Shume

Filtra kudo, edhe në WhatsApp

  Filtra kudo, edhe në WhatsApp

Filtrat e fotove po vijnë në versionin Android të telefonave në WhatsApp. Aplikacioni i mesazheve ka filluar testimin e një

Lexo me Shume

WOW! Facebook shkatërroi robotët pasi ata nisën të krijojnë gjuhën e tyre

  WOW! Facebook shkatërroi robotët pasi ata nisën të krijojnë gjuhën e tyre

Në lajmet e fundit të shkencës mund të keni dëgjuar se Facebook-u ka krijuar dy robotë në mënyrë që të

Lexo me Shume

Live video 360 gradë 4K! Risia më e re e Facebook jo vetëm teknologji…

  Live video 360 gradë 4K! Risia më e re e Facebook jo vetëm teknologji…

Facebook ditën e djeshme ka lançuar të rejat më të fundit për platformën e videove live 360 gradë duke i

Lexo me Shume

Kini kujdes çfarë kërkoni në internet, mund të përfundoni në burg!

  Kini kujdes çfarë kërkoni në internet, mund të përfundoni në burg!

Sipas disa raportimeve, një burrë për pak ka përfunduar në burg pasi u zbulua historia e kërkimeve të tij në Google.

Lexo me Shume

Të shqetësuar për Snapchat! Aplikacioni mund të bëhet i rrezikshëm për çdo përdorues

  Të shqetësuar për Snapchat! Aplikacioni mund të bëhet i rrezikshëm për çdo përdorues

Snapchat ka lançuar së fundmi një opsion të ri të quajtur SnapMap dhe disa njerëz janë të shqetësuar për privatësinë

Lexo me Shume

Gëzohuni! Tashmë do të shohim telenovela edhe në Facebook

  Gëzohuni! Tashmë do të shohim telenovela edhe në Facebook

  Agjencia e lajmeve “Reuters” ka raportuar ditën e sotme se Facebook është tashmë në bisedime me studiot e Hollivudit

Lexo me Shume

Facebook tashmë ju jep siguri: Askush nuk do t’jua vjedhë më fotot e profilit!

  Facebook tashmë ju jep siguri: Askush nuk do t’jua vjedhë më fotot e profilit!

Facebook, rrjeti social më i përdorur, tashmë po provon një tjetër metodë për t’u ofruar siguri përdoruesve të tij, duke

Lexo me Shume

Mblidhuni! “Spinner” që çmendi gjithë shqiptarët, tashmë një lojë virtuale

Mblidhuni! “Spinner” që çmendi gjithë shqiptarët, tashmë një lojë virtuale

“Spinner” është pa diskutim lodra që është blerë më së shumti kohët e fundit kudo në botë. Shumë nga shqiptarët janë

Lexo me Shume

Ndryshimet e fundit tregojnë se Whatsapp është një “kopjac” i vërtetë

  Ndryshimet e fundit tregojnë se Whatsapp është një “kopjac” i vërtetë

Whatsapp ka vendosur të prezantojë një tjetër risi për t’ju shtyrë akoma edhe më shumë të publikoni foto dhe video

Lexo me Shume

Snapchat sapo lançoi një risi që të gjithë do ta dashuroni

  Snapchat sapo lançoi një risi që të gjithë do ta dashuroni

Snapchat sapo ka lançuar risinë e fundit, një palë syze që me siguri do t’u pëlqejnë të gjithëve. Bëhet fjalë

Lexo me Shume