Blitz | Kliko dhe Informohu

Blitz-Tech

Live video 360 gradë 4K! Risia më e re e Facebook jo vetëm teknologji…

    Live video 360 gradë 4K! Risia më e re e Facebook jo vetëm teknologji…

Facebook ditën e djeshme ka lançuar të rejat më të fundit për platformën e videove live 360 gradë duke i bërë kështu më të aksesueshme për të dyja palët, krijuesit

Lexo me Shume

Kini kujdes çfarë kërkoni në internet, mund të përfundoni në burg!

    Kini kujdes çfarë kërkoni në internet, mund të përfundoni në burg!

Sipas disa raportimeve, një burrë për pak ka përfunduar në burg pasi u zbulua historia e kërkimeve të tij në Google. Fei Yan, një shkencëtar i hulumtimit në Institutin e Teknologjisë

Lexo me Shume

Të shqetësuar për Snapchat! Aplikacioni mund të bëhet i rrezikshëm për çdo përdorues

    Të shqetësuar për Snapchat! Aplikacioni mund të bëhet i rrezikshëm për çdo përdorues

Snapchat ka lançuar së fundmi një opsion të ri të quajtur SnapMap dhe disa njerëz janë të shqetësuar për privatësinë e tyre. Por si funksionon? Mjafton të futesh në Snapchat

Lexo me Shume

Gëzohuni! Tashmë do të shohim telenovela edhe në Facebook

    Gëzohuni! Tashmë do të shohim telenovela edhe në Facebook

  Agjencia e lajmeve “Reuters” ka raportuar ditën e sotme se Facebook është tashmë në bisedime me studiot e Hollivudit për të prodhuar një “tv show” tërësisht të tijin. Ndërkohë

Lexo me Shume

Facebook tashmë ju jep siguri: Askush nuk do t’jua vjedhë më fotot e profilit!

    Facebook tashmë ju jep siguri: Askush nuk do t’jua vjedhë më fotot e profilit!

Facebook, rrjeti social më i përdorur, tashmë po provon një tjetër metodë për t’u ofruar siguri përdoruesve të tij, duke i siguruar se fotot e tyre të profilit nuk do

Lexo me Shume

Mblidhuni! “Spinner” që çmendi gjithë shqiptarët, tashmë një lojë virtuale

Mblidhuni! “Spinner” që çmendi gjithë shqiptarët, tashmë një lojë virtuale

“Spinner” është pa diskutim lodra që është blerë më së shumti kohët e fundit kudo në botë. Shumë nga shqiptarët janë fiksuar pas këtij sendi, të cilin e kanë quajtur një

Lexo me Shume

Ndryshimet e fundit tregojnë se Whatsapp është një “kopjac” i vërtetë

    Ndryshimet e fundit tregojnë se Whatsapp është një “kopjac” i vërtetë

Whatsapp ka vendosur të prezantojë një tjetër risi për t’ju shtyrë akoma edhe më shumë të publikoni foto dhe video në këtë rrjet social. Tashmë në dispozicionin tuaj janë 5

Lexo me Shume

Snapchat sapo lançoi një risi që të gjithë do ta dashuroni

    Snapchat sapo lançoi një risi që të gjithë do ta dashuroni

Snapchat sapo ka lançuar risinë e fundit, një palë syze që me siguri do t’u pëlqejnë të gjithëve. Bëhet fjalë për një palë syze të cilat duken njësoj si syze

Lexo me Shume

Risia e teknologjisë: Instagram, Facebook dhe Messenger kthehen në një të vetëm

  Risia e teknologjisë: Instagram, Facebook dhe Messenger kthehen në një të vetëm

Facebook, Messenger dhe Instagram kanë mbledhur forcat dhe po bashkëpunojnë për të rigrupuar në një postim të vetëm, të gjitha

Lexo me Shume

Mezi po e prisnim! Së shpejti do të mund ta karikoni celularin tuaj për 5 minuta

  Mezi po e prisnim! Së shpejti do të mund ta karikoni celularin tuaj për 5 minuta

Këtë vit, risia e teknologjisë do të jetë lançimi i telefonave, bateritë e të cilëve do të mund të ngarkohen

Lexo me Shume

Kini kujdes kur luani Pokemon Go, mund të përfundoni në burg njësoj si ky djali!

  Kini kujdes kur luani Pokemon  Go, mund të përfundoni në burg njësoj si ky djali!

Të gjithë u çmendën kur  u lançua loja “Pokemon Go” . Njerëz të ndryshëm viheshin në përndjekje të personazhit kryesor.

Lexo me Shume

Facebook Tv po vjen! Nga rrjet social tashmë edhe televizion

  Facebook Tv po vjen! Nga rrjet social tashmë edhe televizion

Facebook është rrjeti social më i përdorur në botë dhe suksesi i këtij aplikacioni nuk ka të mbaruar. Thuhet se

Lexo me Shume

Njihuni me programin më të ri të PornHub: një SnapChat vetëm për nudo!

  Njihuni me programin më të ri të PornHub: një SnapChat vetëm për nudo!

Site më i njohur i pornografisë, PornHub, ka prezantuar së fundmi programin e tij më të ri të quajtur TrickPics,

Lexo me Shume

Nëse je admin në një grup WhatsApp-i, ki kujdes! Mund të përfundosh në burg

  Nëse je admin në një grup WhatsApp-i, ki kujdes! Mund të përfundosh në burg

Administratorët e një grupi në WhatsApp mund të përfundojnë në qeli sipas një ligji të ri. Rregullat  e reja e

Lexo me Shume

Nëpërmjet këtij aplikacioni, miqtë tuaj mund të zgjedhin të dashur për ju

  Nëpërmjet këtij aplikacioni, miqtë tuaj mund të zgjedhin të dashur për ju

Wingman është një aplikacion i ri, ku miqtë tuaj mund të kontrollojnë jetën tuaj sentimentale. Wingman lejon që miqtë të japin

Lexo me Shume

Google Maps kontrollon të gjitha lëvizjet tuaja dhe ky website do ta vërtetojë

  Google Maps kontrollon të gjitha lëvizjet tuaja dhe ky website do ta vërtetojë

Teknologjia ka përparuar së tepërmi, madje mjafton vetëm një kërkim në internet dhe vendndodhja juaj zbulohet menjëherë. Google ka një

Lexo me Shume

Facebook paralajmëron: Kujdes! Dërgohen kërkesa miqësie nga persona që nuk jetojnë më

  Facebook paralajmëron: Kujdes! Dërgohen kërkesa miqësie nga persona që nuk jetojnë më

Është mjaft shqetësuese të përballesh me një llogari në rrjete sociale që i përket dikujt i cili është ndarë nga

Lexo me Shume

YouTube nuk paguan më për videot, mësoni rregullat e reja

  YouTube nuk paguan më për videot, mësoni rregullat e reja

Pesë vjet më parë, “YouTube” hapi programin e partneritetit për të gjithë, duke krijuar një popullaritet të jashtëzakonshëm. Kjo ishte

Lexo me Shume

Testi i Galaxy S8 shkon mirë, por jo siç pritej

  Testi i Galaxy S8 shkon mirë, por jo siç pritej

Këtë muaj del në treg Galaxy S8. Vetëm pak ditë para lançimit të tij në internet po qarkullon një video

Lexo me Shume

Lojërat me të cilat do të bini në dashuri këtë muaj

  Lojërat me të cilat do të bini në dashuri këtë muaj

Nëse jeni të apasionuar pas lojërave apo videogame-eve, ky muaj do të jetë ai që do t’ju japë atë që

Lexo me Shume

Whatsapp shndërrohet në bankomat

  Whatsapp shndërrohet në bankomat

Një ndër aplikacionet më të përdorura në botë, Whatsapp, do të fillojë testimet për të funksionuar si një sistem pagesash.

Lexo me Shume