Blitz | Kliko dhe Informohu

Blitz-Tech

Studiuesit kanë vendosur të bëjnë revolucion: “Toka është e sheshtë, Australia nuk ekziston!”

    Studiuesit kanë vendosur të bëjnë revolucion: “Toka është e sheshtë, Australia nuk ekziston!”

Të gjithë ju që keni menduar se keni udhëtuar drejt Australisë dhe keni prekur një tjetër kontinent, mund t’ju ndodhë të ndërroni mendim sepse sipas disa studiuesve, Australia nuk ekziston.

Lexo me Shume

Tani Facebook do të krijojë një tjetër aplikacion që do të fiksoheni të gjithë por mund të gjeni dhe dashurinë e jetës!

    Tani Facebook do të krijojë një tjetër aplikacion që do të fiksoheni të gjithë por mund të gjeni dhe dashurinë e jetës!

Faza tjetër në përpjekjen e “dëshpëruar” (siç e quajnë disa) të Facebook për të marrë përsipër çdo aspekt të jetës suaj është aplikacioni i ri, Facebook Dating, që është pikërisht

Lexo me Shume

Na falenderoni në fund: Ja si t’i lexoni mesazhet e Whatsapp-it pa e lejuar dërguesin ta kuptojë se i keni lexuar

    Na falenderoni në fund: Ja si t’i lexoni mesazhet e Whatsapp-it pa e lejuar dërguesin ta kuptojë se i keni lexuar

1.5 miliardë njerëz e përdorin Whatsapp-in aktualisht kur ne po shkruajmë këtë artikull, që do të thotë: zyrtarisht ky aplikacion ka fituar zemrat e shumicës së njerzve në botë! Siç

Lexo me Shume

Adhurues të “Samsung”, ju tregomë parametrat dhe pamjen e “Samsung S9” përpara se të dalë në treg 

    Adhurues të “Samsung”, ju tregomë parametrat dhe pamjen e “Samsung S9” përpara se të dalë në treg 

Duket se fotot se si Samsung S9 do të duket, janë duke qarkulluar në internet pa mbërritur ende data zyrtare që kompania ka vendosur për lançimin e produktit më të

Lexo me Shume

Kujdes kur bëni “screenshot” në Instagram sepse tashmë përdoruesit do të njoftohen!

    Kujdes kur bëni “screenshot” në Instagram sepse tashmë përdoruesit do të njoftohen!

S’kishte gjë më të sikletshme në Snapchat se sa fakti se nëse bëje “screenshot” diçka, menjëherë i shkonte njoftimi përdoruesit të cilit ju i morët foton. Megjithatë, nëse menduat se

Lexo me Shume

Më në fund dikush mendoi për ne! Youtube lançon risinë që do na bëjë të rrimë 24 orë duke dëgjuar muzikë!

    Më në fund dikush mendoi për ne! Youtube lançon risinë që do na bëjë të rrimë 24 orë duke dëgjuar muzikë!

Youtube është një nga aplikacionet më të shkarkuar dhe të përdorshëm në botë, aktiv në më shumë se 130 shtete dhe me miliarda përdorues.  Por herë pas here Google përpiqet

Lexo me Shume

NASA paralajmëron ndryshime të Tokës! Planeti jonë largohet nga dielli, mos ndoshta s’do të kemi më dritë?

    NASA paralajmëron ndryshime të Tokës! Planeti jonë largohet nga dielli, mos ndoshta s’do të kemi më dritë?

Dielli po e humb dalëngadalë influencën e tij  mbi planetin Tokë, pasi kjo e fundit është larguar në një distancë të konsiderueshme çka do të ketë me doemos pasoja. Sigurisht

Lexo me Shume

4 aplikacionet që duhet të fshini TANI nga iPhone-i juaj

    4 aplikacionet që duhet të fshini TANI nga iPhone-i juaj

Memoria juaj e telefonit tuaj është e tejmbushur dhe ju duhet të krijoni hapësirë? Ka katër gjëra që mund të fshini nga aparati juaj duke filluar që tani. Fshirja e

Lexo me Shume

Youtube bllokon videot me tematikë të papërshtatshme që shfaqen tek sugjerimet e filmave për fëmijë

  Youtube bllokon videot me tematikë të papërshtatshme që shfaqen tek sugjerimet e filmave për fëmijë

Youtube është duke ndërmarrë një fushatë shumë serioze mbi videot rekomanduese që shfaqen gjatë kohës që jeni duke parë një

Lexo me Shume

Whatsapp, Facebook apo Viber? Publikohet raporti: Ja cilin aplikacion përdorin më shumë shqiptarët

  Whatsapp, Facebook apo Viber? Publikohet raporti: Ja cilin aplikacion përdorin më shumë shqiptarët

Sigurisht që në shekullin e internetin në të cilin po jetojmë, aplikacionet e komunikimit janë kthyer në një domosdoshmëri. Megjithatë

Lexo me Shume

Ju që ju del Instastory me pika: Të njëjtën gjë mund ta bëni dhe në Facebook, me 1 “click” të vetëm

  Ju që ju del Instastory me pika: Të njëjtën gjë mund ta bëni dhe në Facebook, me 1 “click” të vetëm

Tashmë story-t e Instagramit mund t’i ngarkoni edhe në Facebook. Karakteristika e fundit e Instagramit i publikon direkt të gjitha

Lexo me Shume

Godet përsëri Facebook: Ai zbulon se kur ju jeni të dashuruar dhe jo vetëm kaq…

  Godet përsëri  Facebook: Ai zbulon se kur ju jeni të dashuruar dhe jo vetëm kaq…

Ekziston një grup shkenctarësh të dhënash që studiojnë dashurinë në Facebook. Falë disa kërkimeve që bën inteligjenca artificiale është në

Lexo me Shume

Të gjithë ju që keni profile fallco në Facebook, boll më: Një lajm i keq për ju!

  Të gjithë ju që keni profile fallco në Facebook, boll më: Një lajm i keq për ju!

Rrjeti  social Facebook , pak javë përpara zgjedhjeve parlamentare në Gjermani, që janë mbajtur me 24 shtator, hoqi dhjetëra –

Lexo me Shume

Ju prezantojmë të padëgjuarën: Telefoni që ju mbron nga pickimi i mushkonjave!

Ju prezantojmë të padëgjuarën: Telefoni që ju mbron nga pickimi i mushkonjave!

Kompania e njohur e celularëve “LG”  shumë shpejt do të hedhë në treg telefonin më të veçantë dhe të vetmin

Lexo me Shume

Për të gjithë ju që pini disa gota dhe i dërgoni mesazhe ish-it, Whatsapp ka lajmin më shpëtues në botë

  Për të gjithë ju që pini disa gota dhe i dërgoni mesazhe ish-it, Whatsapp ka lajmin më shpëtues në botë

Mund t’ju ketë ndodhur të jeni me shoqërinë duke pirë disa gota alkool në “club” dhe ashtu në orën 04:00

Lexo me Shume

Kamera që sheh brenda trupit të njeriut dhe zbulon sëmundje të ndryshme

  Kamera që sheh brenda trupit të njeriut dhe zbulon sëmundje të ndryshme

Zhvillimi i teknologjisë ia ka bërë më të lehtë gjërat edhe fushës së mjekësisë. Së fundmi është zbuluar një aparaturë

Lexo me Shume

Dukeni si kloun! Ja tetë truket e grimit që dëmtojnë pamjen tuaj

  Dukeni si kloun! Ja tetë truket e grimit që dëmtojnë pamjen tuaj

Çdo kush ka pikëpamje të ndryshme për të bukurën, por vajzat duhet të kenë kujdes me grimin e tyre. Ndonjëherë

Lexo me Shume

(Video) Shkencëtarët shokojnë: “Ajo që zbuluam brenda trurit tonë mund ta çojë qytetërimin jashtë këtj planeti”

  (Video) Shkencëtarët shokojnë: “Ajo që zbuluam brenda trurit tonë mund ta çojë qytetërimin jashtë këtj planeti”

Një studim i fundit i realizuar nga shkencëtarët me siguri që do t’ju lërë gojëhapur, pasi studiuesit kanë zbuluar se

Lexo me Shume

Mark Zuckerberg, baba për herë të dytë. I shkruan letër të hapur të bijës ku i tregon të ardhmen e saj

  Mark Zuckerberg, baba për herë të dytë. I shkruan letër të hapur të bijës ku i tregon të ardhmen e saj

Mark Zuckerberg dhe bashkëshortja e tij Priscilla Chan janë bërë prindër për herë të dytë të një vajze të cilën

Lexo me Shume

Filtra kudo, edhe në WhatsApp

  Filtra kudo, edhe në WhatsApp

Filtrat e fotove po vijnë në versionin Android të telefonave në WhatsApp. Aplikacioni i mesazheve ka filluar testimin e një

Lexo me Shume

WOW! Facebook shkatërroi robotët pasi ata nisën të krijojnë gjuhën e tyre

  WOW! Facebook shkatërroi robotët pasi ata nisën të krijojnë gjuhën e tyre

Në lajmet e fundit të shkencës mund të keni dëgjuar se Facebook-u ka krijuar dy robotë në mënyrë që të

Lexo me Shume