Blitz | Kliko dhe Informohu

Blitz-Tech

Gjithçka që duhet të dini për Instagram-in

Gjithçka që duhet të dini për Instagram-in

Instagram-i është një rrjet social, që përdoret më së shumti nëpërmjet aparateve celulare pasi gjendet pa pagesë si në App Store, ashtu edhe në Google Play. Ai u krijua nga

Lexo me Shume

Facebook-u me ndryshime të tjera. Do t’ju bëjë të lexoni më shumë

    Facebook-u me ndryshime të tjera. Do t’ju bëjë të lexoni më shumë

Facebook-u është në fillim të një ndryshimi në mënyrën se si paraqet materialet në “news feed” (vendi ku përdoruesit shikojnë njoftimet e reja nga miqtë e tyre). Këtë herë, kompania

Lexo me Shume

Samsung Galaxy S7 dhe Galaxy S7 edge “kopjojnë” Iphone-n

    Samsung Galaxy S7 dhe Galaxy S7 edge “kopjojnë” Iphone-n

Ditët e fundit është diskutuar për ngjyrën e re të Samsung  Galaxy S7 dhe Samsung Galaxy S7 Edge, që është duke kopjuar Iphone-n. Por zëdhënësi i kompanisë  Samsung ka thënë

Lexo me Shume

A ju tradhton partneri? Ky krevat “inteligjent” ju tregon gjithçka

    A ju tradhton partneri? Ky krevat “inteligjent” ju tregon gjithçka

Tashmë falë teknologjisë, edhe xhelozët më të mëdhenj mund të marrin përgjigje për pyetjet që u shkojnë në mendje, nëse partneri apo partnerja i ka tradhtuar! Krevati “inteligjent”, i quajtur

Lexo me Shume

(Video) Një pasqyrë “high tech” që nuk fsheh më asgjë

    (Video) Një pasqyrë “high tech” që nuk fsheh më asgjë

Teknologjia e fitnesit ka bërë një hap të madh, duke lançuar pasqyrën e parë që mat peshën në 3D. Kjo pajisje skanon të gjithë trupin duke përdorur një pasqyrë dhe

Lexo me Shume

(Video) “Lëkura elektronike”, pajisja që do t’jua shndërrojë trupin në një ekran LED

    (Video) “Lëkura elektronike”, pajisja që do t’jua shndërrojë trupin në një ekran LED

Mendoni se orët “inteligjente” apo pajisjet që monitorojnë aktivitetin tuaj fizik janë objektet më të mirat teknologjike që mund të “vishen”? Jo, aspak! Po sikur t’ju themi se mund ta

Lexo me Shume

Kodi gjenetik sapo u bë dixhital!

    Kodi gjenetik sapo u bë dixhital!

Shkencëtarët kanë zbuluar një gjuhë programimi që hakon qelizat e gjalla. Kodi gjenetik sapo u bë dixhital. Falë gjuhëve të ndryshme të programimit ne mund të bëjmë gjëra të mëdha

Lexo me Shume

A po jetojmë në një botë simulimi kompjuterik?

    A po jetojmë në një botë simulimi kompjuterik?

Ndoshta ju, ne dhe çdo njeri në këtë botë jemi personazhe në një lojë gjigante kompjuterike, edhe pse nuk është  e nevojshme ta dimë. Ideja se gjithësia është një simulim

Lexo me Shume

Google publikon aplikacionin me të cilin komandoni celularin nëpërmjet zërit

  Google publikon aplikacionin me të cilin komandoni celularin nëpërmjet zërit

Google kishte planifikuar të publikonte aplikacionin “Voice Acess” për beta që në 2015-n por si pasojë e vështirësive teknike pati

Lexo me Shume

Vetëm për Mark Zuckerberg ekziston një aplikacion i tillë

  Vetëm për Mark Zuckerberg ekziston një aplikacion i tillë

Sipas “The Verge”, themeluesi i rrjetit social “Facebook”, Mark Zuckerberg, ka një buton shtesë në versionin e brendshëm të aplikacionit në

Lexo me Shume

“Samsung” siguron patentën e lenteve të kontaktit “smart”

  “Samsung” siguron patentën e lenteve të kontaktit “smart”

  Në të ardhmen të gjithë mund ta kontrollojmë aparatin tonë celular me anë të lenteve të kontaktit sipas patentës

Lexo me Shume

Dëshirat e përdoruesve të Apple janë dëgjuar! Ja çfarë ka konfirmuar kompania…

  Dëshirat e përdoruesve të Apple janë dëgjuar! Ja çfarë ka konfirmuar kompania…

Më në fund të gjithë përdoruesit e Apple do të kenë mundësinë të fshijnë aplikacionet që janë të vendosura aty

Lexo me Shume

Samsung Galaxy S7 Edge VS iPhone 6S Plus. Ja cili e fiton garën!

  Samsung Galaxy S7 Edge VS iPhone 6S Plus. Ja cili e fiton garën!

Për shumë njerëz i vetmi krahasim që ja vlen të bëhet përsa i përket ceularëve janë prodhimet e fundit të

Lexo me Shume

Rrini të qetë! Më në fund mesazhet tuaja në whatsapp nuk do të lexohen nga të tjerët

  Rrini të qetë! Më në fund mesazhet tuaja në whatsapp nuk do të lexohen nga të tjerët

Një projekt përsa i përket sigurisë dhe privatësisë, e ka bërë kompaninë e Whatsapp të punojë për më shumë se

Lexo me Shume

(Video) Roboti që do të zëvendësojë femrën. Ja si do të bëjnë seks meshkujt në të ardhmen

  (Video) Roboti që do të zëvendësojë femrën. Ja si do të bëjnë seks meshkujt në të ardhmen

Kompania japoneze “Tenga” po tenton të çojë në një nivel superior ndjenjën e vetëkënaqësisë. Në mënyrë që ta bëjë masturbimin

Lexo me Shume

Njihuni me “Flyover Country”, aplikacioni që jua bën më interesant udhëtimin me avion

  Njihuni me “Flyover Country”, aplikacioni që jua bën më interesant udhëtimin me avion

Tashmë, kur të hidhni në Instagram një fotografi nga pamja jashtë avionit me të cilin po udhëtoni mund t’u tregoni

Lexo me Shume

(Video) Realiteti përballë virtuales, aparati që ju vë në provë

  (Video) Realiteti përballë virtuales, aparati që ju vë në provë

Vërtet interesante është aparatura e krijuar së fundmi në Japoni! Bandai Namco ka arritur të krijojë një aparat kërkimor  për

Lexo me Shume

Ekspertë të lartë mjekësorë thonë se duhen dekriminalizuar të gjitha drogat

  Ekspertë të lartë mjekësorë thonë se duhen dekriminalizuar të gjitha drogat

Një panel prej 22 ekspertësh mjekësorë të universitetit “Johns Hopkins” ka nxjerrë një raport duke këshilluar qeveritë e gjithë botës

Lexo me Shume

Celulari do të kthehet në pasaportën tuaj të re

  Celulari do të kthehet në pasaportën tuaj të re

Momenti që harroni pasaportën në shtëpi pak përpara udhëtimit tuaj ka gjasa mos të shkaktojë më probleme. Kompania që prodhon

Lexo me Shume

Ndryshon Instagram-i. Pse tremben VIP-at tanë?

  Ndryshon Instagram-i. Pse tremben VIP-at tanë?

Instagram-i ka bërë të ditur një përmirësim në aplikacion, duke e bërë të domosdoshme ndezjen e njoftuesit. Nëse keni parë

Lexo me Shume

FBI “thyen” Apple-n!

  FBI “thyen” Apple-n!

Sipas asaj që raporton Departamenti i Drejtësisë në SHBA, FBI ka arritur të zhbllokojë telefonin iPhone të atentatorit të San

Lexo me Shume