Blitz | Kliko dhe Informohu

Blitz-Tech

Gjermania nuk do të lejojë më makinat me naftë, ja objektivi i tyre…

    Gjermania nuk do të lejojë më makinat me naftë, ja objektivi i tyre…

Gjermania do të jetë vendi i parë në Europë që ka vendosur një datë fikse se kur nuk do të lejojë më asnjë makinë që furnizohet me naftë. Deri në

Lexo me Shume

Apple me një tjetër risi. Mund të fshini çdo app-s që nuk përdorni

    Apple me një tjetër risi. Mund të fshini çdo app-s që nuk përdorni

Një lajm i mirë vjen për të gjithë përdoruesit e Apple. Duke shkarkuar iOS 10 do të keni mundësi të fshini nga ekrani i iphone-it ose ipad-it të gjitha aplikacionet

Lexo me Shume

Ndryshon Whatsapp! Më në fund sjell risinë e shumëpritur

    Ndryshon Whatsapp! Më në fund sjell risinë e shumëpritur

Me kalimin e viteve komunikimi ndërmjet njerëzve ka ndryshuar, e më së shumti kjo ka ndodhur vitet e fundit, ku teknologjia ka luajtur një rol shumë të madh. Kur flasim

Lexo me Shume

Instagram, rrjeti social më i kërkuar nga kompanitë për marketing

    Instagram, rrjeti social më i kërkuar nga kompanitë për marketing

Agjencitë e reklamave janë drejtuar gjithnjë e më shumë  drejt Instagram-it për fushatat e tyre në mediat sociale, duke lënë pas Twitter-in.  Sondazhi është bërë nga një njësi “Comcat”, e quajtur

Lexo me Shume

Tinder bën një ndryshim që do të shkaktojë pakënaqësi tek adoleshentët

    Tinder bën një ndryshim që do të shkaktojë pakënaqësi tek adoleshentët

Aplikacioni më i vizituar nga adoleshentët, Tinder, sapo ka bërë një ndryshim që nuk do të lërë shije të mirë te këta të fundit. Duke filluar nga java tjetër, çdo

Lexo me Shume

Smartphone-i që keni ëndërruar është gati për të dalë në treg

Smartphone-i që keni ëndërruar është gati për të dalë në treg

Të gjithë përdoruesit e smartphone-eve kanë dashur gjithnjë që të krijohen telefona më praktikë e më pranë nesh, sepse shumë herë madhësia e tyre nuk është e përshtatshme për t’u

Lexo me Shume

Lindin këpucët “inteligjente” që do t’ju bllokojnë njoftimet në celular

Lindin këpucët “inteligjente” që do t’ju bllokojnë njoftimet në celular

Epoka në të cilën po jetojmë, ku aparatet e teknologjisë së lartë, si për shembull smartphone, janë shndërruar në pjesë të trupit, i ka shtyrë gjithnjë e më shumë kompanitë

Lexo me Shume

Shpikja e fundit: Unaza që nuk lejon partnerin të ndjekë një film pa shoqërinë tuaj

Shpikja e fundit: Unaza që nuk lejon partnerin të ndjekë një film pa shoqërinë tuaj

Të gjithë besoj e urreni momentin kur ju dhe partneri juaj keni vendosur të ndiqni një film bashkë gjatë fundjavës dhe pa dijeninë tuaj, ai apo jo, e shikon filmin

Lexo me Shume

As Mark Zuckerberg nuk u shpëton “hacker”-ave, i sulmojnë adresat në rrjetet sociale

  As Mark Zuckerberg nuk u shpëton “hacker”-ave, i sulmojnë adresat në rrjetet sociale

Ditën e diel janë “hack”-uar llogaritë e Mark Zuckerberg në Twitter, Instagram, Linkedln dhe Pinteres. Një grup “hack”-erash të quajtur

Lexo me Shume

Iphone 7 do të vijë me një surprizë për të gjithë të apasionuarit pas fotografive

Iphone 7 do të vijë me një surprizë për të gjithë të apasionuarit pas fotografive

Po pritet me një padurim dalje e aparatit celular të kompanisë Apple, iPhone 7, për faktin se është premtuar një

Lexo me Shume

Nuk keni ku të karikoni celularët kur ju lë bateria në rrugë? Zgjidhja është gjetur…

Nuk keni ku të karikoni celularët kur ju lë bateria në rrugë? Zgjidhja është gjetur…

Kur jeni jashtë dhe bateria e telefonit është gati për të rënë e gjitha, një panik i brendshëm arrin t’ju

Lexo me Shume

Instagrami censuron hashtag-et me fjalët “gay”, “lesbian” dhe “bi”. Ja arsyeja…

  Instagrami censuron hashtag-et me fjalët “gay”, “lesbian” dhe “bi”. Ja arsyeja…

Së fundmi është vënë re se Instagram-i po ndërhyn duke censuruar hashtag-e që përmbajnë fjalët “lesbian”, “gay” dhe “bi” duke

Lexo me Shume

Facebook, Twitter, Youtube dhe Microsoft marrin një vendim që mund të mërzisë shumë njerëz

  Facebook, Twitter, Youtube dhe Microsoft marrin një vendim që mund të mërzisë shumë njerëz

Grupet e të drejtave në SHBA janë zemëruar për marrëveshjen e ndërmjetësimit të Komisionit Europian me platformat online. Disa nga

Lexo me Shume

Kërcitja e kockave, si të dallohet që një gju është i shëndetshëm apo i dëmtuar

  Kërcitja e kockave, si të dallohet që një gju është i shëndetshëm apo i dëmtuar

Zhurma e kërcitjes së kockave të gishtave apo të trupit  është në fakt tingulli më i shëmtuar për t’u dëgjuar.

Lexo me Shume

Studimi i fundit: Valët e wireless-it në telefonin tuaj shkaktojnë këtë sëmundje…

  Studimi i fundit: Valët e wireless-it në telefonin tuaj shkaktojnë këtë sëmundje…

25 milionë dollarë janë investuar për një studim në SHBA mbi zbulimin e ndonjë lidhjeje të mundshme midis ekspozimit të

Lexo me Shume

Lojërat Olimpike 2020 në Tokio – inxhinierët japonezë përgatisin makinën fluturuese

Lojërat Olimpike 2020 në Tokio – inxhinierët japonezë përgatisin makinën fluturuese

Një grup inxhinierësh të rinj japonezë po kërkon të krijojë një lloj makine fluturuese me synimin për ta lançuar në

Lexo me Shume

Facebook do të ndryshojë pjesën “Trending topics” pas disa akuzave

  Facebook do të ndryshojë pjesën “Trending topics” pas disa akuzave

Facebook-u do të bëjë disa ndryshime  në pjesën e tij “Trending topics” sepse është akuzuar që ka përmbajtje konservatore. Konsulenti

Lexo me Shume

Tani frigoriferët do t’ju ndihmojnë të bëni pazarin

  Tani frigoriferët do t’ju ndihmojnë të bëni pazarin

Kompania “Sainsbury” do të lehtësojë jetën e shumë familjeve jo vetëm ekonomikisht, por edhe për sa i përket një organizimi

Lexo me Shume

Studimi i fundit: Ankthi nga “rënia e baterisë” së celularit prek 9 nga 10 persona

  Studimi i fundit: Ankthi nga “rënia e baterisë” së celularit prek 9 nga 10 persona

Bateria e celularit tuaj është duke mbaruar dhe është akoma mesi i ditës? Na ndodh thuajse të gjithëve. Është pikërisht

Lexo me Shume

Shpikja e vitit – byzylyku që do t’ju tregojë sa alkool të pini

  Shpikja e vitit – byzylyku që do t’ju tregojë sa alkool të pini

Shpikja më e fundit e kompanisë amerikane BACtrack është një byzylyk që do t’ju tregojë nëse është ora e birrës

Lexo me Shume

Kriza e shitjeve të iPhone ndryshon “Apple Store”

  Kriza e shitjeve të iPhone ndryshon “Apple Store”

Lamtumirë ‘Apple Genius Bar’. Problemet e hasura vitin e fundit i kanë detyruar drejtuesit e Apple të ndryshojnë strategji. Tashmë

Lexo me Shume