Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

NASA paralajmëron ndryshime të Tokës! Planeti jonë largohet nga dielli, mos ndoshta s’do të kemi më dritë?

NASA paralajmëron ndryshime të Tokës! Planeti jonë largohet nga dielli, mos ndoshta s’do të kemi më dritë?
January 26
10:29 2018

Dielli po e humb dalëngadalë influencën e tij  mbi planetin Tokë, pasi kjo e fundit është larguar në një distancë të konsiderueshme çka do të ketë me doemos pasoja.

Sigurisht që në mungesë të diellit, Toka e ka të pamundur të marrë dritë dhë ngrohtësi. Megjithatë nuk duhet hapur panik pasi ky ndryshim i pozicionit të Tokës është duke ndodhur shumë ngadalë dhe po lëviz vetëm 1.5 centimetra për më shumë se një dekadë.

Ekspertët e NASA tregojnë se sigurisht për investigimet e tyre, këto lajme janë shumë të rëndësishme dhe duhen parë me kujdes, por nuk kanë për qëllim që të hapin panik tek njerëzit, të cilët, gjithsesi duhet të informohen edhe për detjet më të vogla lidhur me planetin ku jetojnë. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje