Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Ja si mbrohet Mark Zuckerberg nga sulmet e hacker-ave…

June 23
10:26 2016

Themeluesi i Facebook, Mark Zuckerberg, ka vënë një ngjitës shirit mbi kamerën dhe mikrofonin e laptop-it të tij. Kjo bëhet për të penguar sulmin e hacker-ave. Ai ka postuar një foto për të festuar suksesin e Facebook-ut, i cili ka marrë në pronësi Instagram-in dhe deri tani ka 500 milionë përdorues. Por  ndjekësit e tij kanë parë menjëherë modifikimin që i ka bërë ai laptop-it të tij.

Drejtori i FBI-së përdor të njëjtën taktikë dhe është ai që ka sjellë idenë për kontrollin e hacker-ave mbi  laptop-ët. Me pasurinë dhe suksesin që ka Facebook-u është e sigurt se Zuckerberg kërkon sigurinë e tij.

m

Komento
Shperndaje