Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Gjithçka që duhet të dini për Instagram-in

April 23
13:56 2016

1. Vendosni një foto profili

1. Vendosni një foto profili
Picture 1 of 15

Mjafton të klikoni te pjesa rrumbullake në të majtë lart dhe mund të shkarkoni direkt një foto nga media e celularit tuaj.

Instagram-i është një rrjet social, që përdoret më së shumti nëpërmjet aparateve celulare pasi gjendet pa pagesë si në App Store, ashtu edhe në Google Play. Ai u krijua nga Kevin Sstrom dhe Mike Krieger në tetor 2010 dhe menjëherë bëri shumë bujë. Përdoruesit aktualë janë 400 milionë dhe vazhdojnë të shtohen.

Nëse e keni shkarkuar tanimë aplikacionin, por ende nuk dini se si të krijoni një profil dhe ta përdorni, ndiqni me radhë hapat në galeri.

Komento
Etiketimet
Shperndaje