Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Apple dhe LG bashkëpunojnë për të sjellë kamerën 3D në aparatet celulare

Apple dhe LG bashkëpunojnë për të sjellë kamerën 3D në aparatet celulare
November 25
14:53 2016

Apple dhe LG mund të bashkëpunojnë për të zhvilluar një modul të dyfishtë të kamerës 3D për aparatin Iphone 8. Ky aparat do të  shënojë edhe 10-vjetorin e Apple. Thuhet se kamera do të jetë diçka e re, ndryshe nga ajo që kemi parë në aparatin Iphone 7 plus.

“Apple është duke studiuar aplikimin 3D në kamerat e telefonave LG Innotek e gjithashtu në modelet e Iphone në vitet e ardhshme”,- është shprehur një burim. Apple ka siguruar teknologjinë start-up LinX 3D më herët, e cila ka aftësinë të ndajë imazhin dixhital në tri faza./Blitz.al/

Shperndaje