Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

7 gjëra që e bëjnë Iphone 7 më të mirë se Samsung Galaxy S7

September 19
11:23 2016

Kamera Dual e I Phone 7 ju mundëson 2x zmadhim optik dhe 10x zmadhim digital

Picture 1 of 7

Zmadhimi optik nënkupton faktin që ju mund të afroni pamjen pa ndryshuar shumë imazhin. Zmadhimi dixhital e “pret” imazhin çfarë bën që ju të shihni më shumë pixel. Kamerat e Samsung nuk kanë zmadhim optik.

Ata janë dy telefonat më të rinj të lançuar kohët e fundit nga dy kompani të fuqishme në tregun e teknologjisë. Që prej lançimit të tyre, disa prej jush ndoshta pyesin veten se cili prej tyre ofron më shumë avantazhe. Shfletoni galerinë dhe shihni disa nga opsionet plus që Iphone 7 ju mundëson krahasuar me Samsung Galaxy 7, që ka shfaqur probleme me baterinë, e cila shpërthen dhe mbingarkohet me nxehtësi./Blitz.al/

Komento
Shperndaje