Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

10 aplikacionet më të mira të vitit 2016 sipas revistës “Time”

November 30
17:05 2016

Viti 2016 ka rezultuar një super sukses për sa i përket teknologjisë dhe kompanive telefonike si Apple, Samsung apo Sony. Përveç telefonisë, viti që po lëmë pas ka sjellë një listë të gjatë aplikacionesh në Google Play apo në Itunes Store, që i kanë bërë përdoruesit e një smartphone-i të fiksuar pas tyre.

“Time” ka renditur 10 aplikacionet më të mira të këtij viti, që, pse jo, mund t’i përdorim edhe në vitin 2017. /Blitz.al/

Lista e aplikacioneve më të mira të 2016-s:

 

  1. A Good Snowman Is Hard to Build

a-good-snowman-knows-how-to-build

 

  1. Spotify

android-spotify

 

  1. NPR One

android-npr-one

 

  1. NYT Cooking

android-nyt-cooking

 

  1. Whatsapp

whatsapp

 

  1. Pokemon Go

pokemon-go

 

  1. SnapChat

snapchat

 

  1. Signal

signal

 

  1. Messages

messages

 

  1. Venmo

android-venmo1

 

Komento
Shperndaje