Blitz | Kliko dhe Informohu

Blitz-Tech

Ja aplikacioni që do ta bëjë më të thjeshtë blerjen online

    Ja aplikacioni që do ta bëjë më të thjeshtë blerjen online

Një ndër gjërat më të vështira lidhur me blerjet online, është zgjedhja e masës së duhur në përshtatshmëri me trupin tuaj. Mund t’iu ndodhë që ju të porosini një masë

Lexo me Shume

Kini kujdes kur bëni “forward” në Whatsapp sepse tashmë mund të dilni lehtazi zbuluar

    Kini kujdes kur bëni “forward” në Whatsapp sepse tashmë mund të dilni lehtazi zbuluar

Për të trajtuar përhapjen e keqinformimit, ekspertët e WhatsApp lançuan një veçori të re ku do të etiketojnë mesazhe të përcjellame opsionin “forward” për të kapur në kohë shpërndarjen e

Lexo me Shume

Shkenctarët në panik: Një “zhdukje apokaliptike” mund të shfarosë pjesën më të madhe të jetës në Tokë!

    Shkenctarët në panik: Një “zhdukje apokaliptike” mund të shfarosë pjesën më të madhe të jetës në Tokë!

Shkencëtarët kanë prodhuar një analizë të zymtë të mjedisit që mund të tregojë se një shkak natyror është gati të shkaktojë një “zhdukje në masë”. Një ekip nga Universiteti Shtetëror

Lexo me Shume

Bëhuni gati! NASA ka një super lajm lidhur me jetën e alienëve në planetin Mars

    Bëhuni gati! NASA ka një super lajm lidhur me jetën e alienëve në planetin Mars

Gjatë gjithë kohës NASA është përpjekur të investigojë në planetin Mars lidhur me dilemën nëse ka atje jëtë apo jo. Në rrjete sociale, disa informacione që mund të jenë edhe

Lexo me Shume

Tragjedi në shpërthimin e vullkanit: Lava 700 gradë celcius u merr jetën 25 personave!

    Tragjedi në shpërthimin e vullkanit: Lava 700 gradë celcius u merr jetën 25 personave!

Një nga vullkanët më të mëdhenj të Amerikës Qendrore ka shpërthyer duke lënë të vdekur të paktën 25 persona. Vullkani ka shpërthyer pak para se të formohej hëna e plotë

Lexo me Shume

Këto janë 9 gjëra që nuk na i mësojnë në shkollë por duhet t’i dimë patjetër për planetin tonë!

    Këto janë 9 gjëra që nuk na i mësojnë në shkollë por duhet t’i dimë patjetër për planetin tonë!

Kur bëhet fjalë për planetin tonë, ne e konsiderojmë çdo gjë në lidhje me të që të jetë e njohur dhe e zakonshme. Çuditërisht, ne dimë shumë më tepër për

Lexo me Shume

Studiuesit kanë vendosur të bëjnë revolucion: “Toka është e sheshtë, Australia nuk ekziston!”

    Studiuesit kanë vendosur të bëjnë revolucion: “Toka është e sheshtë, Australia nuk ekziston!”

Të gjithë ju që keni menduar se keni udhëtuar drejt Australisë dhe keni prekur një tjetër kontinent, mund t’ju ndodhë të ndërroni mendim sepse sipas disa studiuesve, Australia nuk ekziston.

Lexo me Shume

Tani Facebook do të krijojë një tjetër aplikacion që do të fiksoheni të gjithë por mund të gjeni dhe dashurinë e jetës!

    Tani Facebook do të krijojë një tjetër aplikacion që do të fiksoheni të gjithë por mund të gjeni dhe dashurinë e jetës!

Faza tjetër në përpjekjen e “dëshpëruar” (siç e quajnë disa) të Facebook për të marrë përsipër çdo aspekt të jetës suaj është aplikacioni i ri, Facebook Dating, që është pikërisht

Lexo me Shume

Na falenderoni në fund: Ja si t’i lexoni mesazhet e Whatsapp-it pa e lejuar dërguesin ta kuptojë se i keni lexuar

  Na falenderoni në fund: Ja si t’i lexoni mesazhet e Whatsapp-it pa e lejuar dërguesin ta kuptojë se i keni lexuar

1.5 miliardë njerëz e përdorin Whatsapp-in aktualisht kur ne po shkruajmë këtë artikull, që do të thotë: zyrtarisht ky aplikacion

Lexo me Shume

Adhurues të “Samsung”, ju tregomë parametrat dhe pamjen e “Samsung S9” përpara se të dalë në treg 

  Adhurues të “Samsung”, ju tregomë parametrat dhe pamjen e “Samsung S9” përpara se të dalë në treg 

Duket se fotot se si Samsung S9 do të duket, janë duke qarkulluar në internet pa mbërritur ende data zyrtare

Lexo me Shume

Kujdes kur bëni “screenshot” në Instagram sepse tashmë përdoruesit do të njoftohen!

  Kujdes kur bëni “screenshot” në Instagram sepse tashmë përdoruesit do të njoftohen!

S’kishte gjë më të sikletshme në Snapchat se sa fakti se nëse bëje “screenshot” diçka, menjëherë i shkonte njoftimi përdoruesit

Lexo me Shume

Më në fund dikush mendoi për ne! Youtube lançon risinë që do na bëjë të rrimë 24 orë duke dëgjuar muzikë!

  Më në fund dikush mendoi për ne! Youtube lançon risinë që do na bëjë të rrimë 24 orë duke dëgjuar muzikë!

Youtube është një nga aplikacionet më të shkarkuar dhe të përdorshëm në botë, aktiv në më shumë se 130 shtete

Lexo me Shume

NASA paralajmëron ndryshime të Tokës! Planeti jonë largohet nga dielli, mos ndoshta s’do të kemi më dritë?

  NASA paralajmëron ndryshime të Tokës! Planeti jonë largohet nga dielli, mos ndoshta s’do të kemi më dritë?

Dielli po e humb dalëngadalë influencën e tij  mbi planetin Tokë, pasi kjo e fundit është larguar në një distancë

Lexo me Shume

4 aplikacionet që duhet të fshini TANI nga iPhone-i juaj

  4 aplikacionet që duhet të fshini TANI nga iPhone-i juaj

Memoria juaj e telefonit tuaj është e tejmbushur dhe ju duhet të krijoni hapësirë? Ka katër gjëra që mund të

Lexo me Shume

Youtube bllokon videot me tematikë të papërshtatshme që shfaqen tek sugjerimet e filmave për fëmijë

  Youtube bllokon videot me tematikë të papërshtatshme që shfaqen tek sugjerimet e filmave për fëmijë

Youtube është duke ndërmarrë një fushatë shumë serioze mbi videot rekomanduese që shfaqen gjatë kohës që jeni duke parë një

Lexo me Shume

Whatsapp, Facebook apo Viber? Publikohet raporti: Ja cilin aplikacion përdorin më shumë shqiptarët

  Whatsapp, Facebook apo Viber? Publikohet raporti: Ja cilin aplikacion përdorin më shumë shqiptarët

Sigurisht që në shekullin e internetin në të cilin po jetojmë, aplikacionet e komunikimit janë kthyer në një domosdoshmëri. Megjithatë

Lexo me Shume

Ju që ju del Instastory me pika: Të njëjtën gjë mund ta bëni dhe në Facebook, me 1 “click” të vetëm

  Ju që ju del Instastory me pika: Të njëjtën gjë mund ta bëni dhe në Facebook, me 1 “click” të vetëm

Tashmë story-t e Instagramit mund t’i ngarkoni edhe në Facebook. Karakteristika e fundit e Instagramit i publikon direkt të gjitha

Lexo me Shume

Godet përsëri Facebook: Ai zbulon se kur ju jeni të dashuruar dhe jo vetëm kaq…

  Godet përsëri  Facebook: Ai zbulon se kur ju jeni të dashuruar dhe jo vetëm kaq…

Ekziston një grup shkenctarësh të dhënash që studiojnë dashurinë në Facebook. Falë disa kërkimeve që bën inteligjenca artificiale është në

Lexo me Shume

Të gjithë ju që keni profile fallco në Facebook, boll më: Një lajm i keq për ju!

  Të gjithë ju që keni profile fallco në Facebook, boll më: Një lajm i keq për ju!

Rrjeti  social Facebook , pak javë përpara zgjedhjeve parlamentare në Gjermani, që janë mbajtur me 24 shtator, hoqi dhjetëra –

Lexo me Shume

Ju prezantojmë të padëgjuarën: Telefoni që ju mbron nga pickimi i mushkonjave!

Ju prezantojmë të padëgjuarën: Telefoni që ju mbron nga pickimi i mushkonjave!

Kompania e njohur e celularëve “LG”  shumë shpejt do të hedhë në treg telefonin më të veçantë dhe të vetmin

Lexo me Shume

Për të gjithë ju që pini disa gota dhe i dërgoni mesazhe ish-it, Whatsapp ka lajmin më shpëtues në botë

  Për të gjithë ju që pini disa gota dhe i dërgoni mesazhe ish-it, Whatsapp ka lajmin më shpëtues në botë

Mund t’ju ketë ndodhur të jeni me shoqërinë duke pirë disa gota alkool në “club” dhe ashtu në orën 04:00

Lexo me Shume