Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Video) Ky është rekordi më i çuditshëm Guiness që mund të keni dëgjuar!

(Video) Ky është rekordi më i çuditshëm Guiness që mund të keni dëgjuar!
November 17
12:40 2016

Ky djalë ka arritur rekord botëror për konsumimin e biskotave peksimadhe me çaj. Në pamje të parë kjo mund të duket diçka e zakonshme, por nuk është edhe aq e thjeshtë sa mund të mendoni.

Simon Berry, 24 vjeç, nga Sheffield mori pjesë në Ditën Botërore të Guiness Records. Ai kërceu nga 73.4 metra lartësi me kokën poshtë për të njomur një biskotë në një filxhan çaj. Për të kjo është me të vërtetë një arritje për të cilën ndihet krenar. Me siguri tashmë që lexuat se për çfarë bëhej fjalë e kuptuat që nuk do të mund ta bënin të gjithë./Blitz.al/

EDITORIAL USE ONLYThe highest dunk of a biscuit by a bungee jumper is 73.41 m (240 ft 10 in) and was achieved by Simon Berry and Experience Days (both UK), at Bray Lake Watersports, Berkshire, UK, for Guinness World Records Day 2016. GWR Day is an international celebration of record breaking, established to commemorate the day in 2004 when the Guinness World Records book sold its 100 millionth copy. Today, over 600,000 people will attempt to break a world record.

Komento
Shperndaje