Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Video) Ky çift qëndroi në pranga për 24 orë dhe ja çfarë ndodhi…

(Video) Ky çift qëndroi në pranga për 24 orë dhe ja çfarë ndodhi…
April 27
17:58 2016

Një çift i martuar, pasi janë ndarë një javë më parë, janë bërë të famshëm nga një video. Ata kanë vendosur të qëndrojnë së bashku me pranga për 24 orë.  Ata janë prangosur për një qëllim, për të demaskuar stereotipin e vjetër të martesës “topi dhe zinxhiri”. Rregullat e lojës të tyre janë: duhet të qëndrojnë të prangosur dhe të bëjnë çdo gjë që bëjnë gjatë një dite të zakonshme, por në ndryshim nga ditët e tjera, këtë herë duhet të bëjnë çdo gjë bashkë.

Ata kalojnë rutinën e zakonshme, por këtë herë nuk i kanë të ndara punët e tyre. Rezultati përfundimtar pas kësaj dite është se ata e duan më shumë njëri-tjetrin dhe nuk mund ta mendojnë jetën e tyre të ndarë. Ata duan të jenë gjithmonë bashkë, por secili të ketë hapësirat e nevojshme.

Komento
Etiketimet
Shperndaje