Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Vajza, këto janë mënyrat se si mos të djersini gjatë verës në pjesën poshtë gjoksit!

Vajza, këto janë mënyrat se si mos të djersini gjatë verës në pjesën poshtë gjoksit!
August 01
14:59 2016

Pothuajse të gjitha vajzat kanë probleme për të mbajtur siç duhet estetikën e pamjes së tyre gjatë verës, sepse temperaturat e larta e bëjnë shumë të vështirë make up-in, djersitjen dhe flokët që nuk rrinë në vendin e duhur. Megjithatë, një pjesë mjaft e sikletshme është kur në bluzë apo këmishë dallojnë njolla djerse poshtë pjesës së gjoksit. Më poshtë ju tregojmë disa mënyra se si ta evitoni këtë:

  • Ndryshoni nga reçipetat e dimrit te reçipetat e verës pasi ato kanë material të posaçëm për të duruar temperaturat e larta.
  • Mos vishni bluza pa përdorur reçipeta sepse djersisni më shumë.
  • Mund të vendosni kartopeceta në pjesën poshtë gjoksit.
  • Përdoreni deodorantin edhe në pjesën e poshtme të gjoksit.
  • Mos i shtrëngoni fort reçipetat, përpiquni t’i mbani të lirshme. /Blitz.al/
Shperndaje