Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Ushqimet që rrisin dëshirën seksuale

Ushqimet që rrisin dëshirën seksuale
November 05
14:52 2016

Ushqimi dhe seksi janë kënaqësitë më të mëdha që mund të ketë një njeri dhe jeta nuk do të ishte e njëjtë nëse do të na mungonte të paktën një prej tyre.

Keni menduar ndonjëherë se ushqimi dhe seksi janë të lidhur ngushtë me njëri-tjetrin?

Në fakt po, është e vërtetë. Seksi dhe ushqimi ndikojnë te njëri-tjetri, madje ka disa ushqime që “ushqejnë” urinë seksuale dhe bëjnë të mundur që kur të jeni në shtrat, të jepni 100,1% të vetes suaj.

Ushqimet që rrisin “urinë” seksuale janë:

  1. Specat djegës
  2. Avokadot
  3. Bananet
  4. Çokollatat
  5. Midhjet
  6. Shegët
  7. Vera e kuqe
  8. Salmoni
  9. Vanilja
  10. Shalqiri

 

Bëni mirë që këto lloje ushqimesh mos t’i lini jashtë vakteve kryesore, sidomos darkës. /Blitz.al/

Shperndaje