Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Thojuni “mirupafshim” karameleve shumëngjyrëshe!

June 29
18:10 2016

 

Kur vjen puna te gjërat e ëmbla, të gjithëve na vijnë në mendje ato karamelet e vogla shumëngjyrëshe, me të cilat nuk ngopesh kurrë edhe sikur të konsumosh nja 5 pako.

“Skittles”, siç quhen në gjuhën angleze, tanimë do të pësojnë ndryshim rrënjësor”, – është shprehur kompania prodhuese, “Fast Company”, sipas së cilës këto çokollata nuk do të jenë më me ngjyrat e ylberit, por pa ngjyra fare.

“Kjo do të bëhet në kuadër të fushatës “Gay pride London”. Ne nuk do të donim që t’u merrnim atyre ngjyrat e ylberit”, – është shprehur për mediat zëdhënësi i kompanisë prodhuese.

Arsyeja është shpjeguar edhe më gjerë në videon e mëposhtme:

Shperndaje