Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Të vërtetat e marrëdhënies që askush nuk dëshiron t’i pranojë

Të vërtetat e marrëdhënies që askush nuk dëshiron t’i pranojë
October 13
17:13 2016

Marrëdhëniet autentike janë të vështira për t’u gjetur. Në lidhjet e krijuara në internet  mungon intimiteti dhe për këtë arsye janë të vështira. Një gabim që bëni në marrëdhënien tuaj është se nuk pranoni të vërtetën. Kur pranoni të vërtetën bëni një hap të madh në lidhjen tuaj. Më poshtë do të gjeni disa prej të vërtetave që ju nuk i pranoni kurrë.

 1. Marrëdhënia jonë është e mbushur me paragjykime të panevojshme.
 2. I shohim me përçmim njerëzit kur nuk janë dakord me atë që themi ne.
 3. Kemi tendencë të ndalemi në dobësitë e njerëzve.
 4. Ne nuk dimë shumë gjëra për njerëzit që janë në jetën tonë.
 5. Nuk kemi kujdes aspak me thashethemet për marrëdhënien tonë.
 6. Aktivitetet tona shpeshherë ndikojnë në një marrëdhënie të shëndetshme.
 7. Përpiqemi të fshehim të metat tona.
 8. Marrëdhëniet tona nuk janë aq të lehta sa duam ne të jemi.
 9. Ne përpiqemi të ndryshojmë njerëzit.
 10. Ne i rezistojmë ndryshimit brenda marrëdhënieve tona.
 11. Marrëdhëniet e dështuara janë më të rëndësishme sesa ne i kemi realizuar.
 12. Marrim shumë gjëra si personale.
 13. Mos u mundoni të mbuloni errësirën me errësirë, gjeni dritën e marrëdhënies tuaj.
 14. Ne krijojmë lidhje të ngushtë me partnerin dhe i urrejmë ata që na flasin keq.
 15. Ne nuk sillemi me të tjerët siç sillen ata me ne.
 16. Fajin më të madh për mosfunksionimin e marrëdhënies e kemi ne./Blitz.al/
Komento
Shperndaje