Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Të qeshësh më shumë teksa udhëton?! Dikush e ka gjetur mënyrën

July 08
19:23 2016

Një fotograf ka gjetur një mënyrë mjaft argëtuese për t’i bërë turistët të qeshin më tepër teksa vizitojnë një zonë turistike të një vendi të caktuar. Artisti londinez Rich McCor “rimodelon” statuja, muze dhe vepra të tjera artistike si një mënyrë për tu argëtuar më tepër.

“Gjatë gjashtë muajve të fundit, kam qenë në Singapor, Nanjing, Hong Kong, Nju Jork, Las Vegas, ku kam reklamuar punën time. Niveli i krijmtarisë nëpër fotot e mia ka tërhequr mjaft vëmendje. Kjo më motivon edhe  më tepër, të vazhdoj të bëj atë që bëj: t’i bëj njerëzit të buzëqeshin.”, është shprehur fotografi.

Shfletoni galerinë për të parë disa prej “transformimeve” të Rich McCor.

 

Etiketimet
Shperndaje