Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Të protestosh duke bërë humor dhe ironi, përmbledhja e “meme”-ve që studentët përdorën për të dhënë mesazhin e tyre

Të protestosh duke bërë humor dhe ironi, përmbledhja e “meme”-ve që studentët përdorën për të dhënë mesazhin e tyre
December 07
13:48 2018

Protesta që studentët po mbajnë para Ministrisë së Arsimit prej tre ditësh tashmë, është e para në një kohë të gjatë që ka mbledhur kaq shumë të rinj pa përfaqësi politike që kërkojnë të drejtat e tyre. Por përveç kësaj, duke qenë se është një protestë të rinjsh dhe studentësh nuk ka munguar kreativiteti në thirrjet që i drejtohen zyrtarëve të arsimit, por mbi të gjitha në shfaqjen e pankartave.

Të frymëzuar nga internet dhe memet e Instagrami këto janë disa nga pankartat më kreative që janë parë në protestë, të cialt përveçse janë funny, përmbajnë dhe humor ironic dhe sarkazën ndaj sitemit arsimor dhe qeverisë.

Këto janë pankartat më të veçanta dhe që kanë shkaktuar reagim në rrjetet sociale dhe pse jo i kanë frymëzuar të rinjtë pas tastierave për t’ju bashkuar protestës:

 

 

 

Komento
Shperndaje