Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Të kesh një qen është vërtet e shëndetshme

August 12
11:56 2016

1. Ata ulin nivelet e stresit te njerëzit

Picture 1 of 5

Qentë janë mbështetës emocionalë për njerëzit. Ata nuk janë të dobishëm vetëm në ditë të këqija, por shoqërimi i tij tregon uljen e presionit të gjakut dhe reduktimin e stresit. Sipas studimeve, njerëzit që kanë qen priren të kenë një shëndet të mirë.

Të gjithë njerëzit e apasionuar pas kafshëve e dinë se qeni është miku më i mirë i njeriut. Qeni është një kafshë me inteligjencë të lartë  dhe shumë i kuptueshëm. Shumë njerëz thonë se qentë janë argëtues dhe miq të mirë, por përveç kësaj njerëzit që kanë qen kanë edhe disa përfitime shëndetësore që ndoshta më parë nuk i dinin. Shfletoni galerinë për të parë se cilat janë disa prej këtyre përfitimeve./Blitz.al/

Komento
Etiketimet
Shperndaje