Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Studim: Ja ku nuk duhet të vendosni një piercing

Studim: Ja ku nuk duhet të vendosni një piercing
October 14
12:06 2016

Piercing janë shumë të ndërlikuar, por përsëri njerëzit janë të apasionuar pas tyre. Shumë njerëz bëjnë piercing në vende të ndryshme sepse në të vërtetë është një trend, siç janë edhe tatuazhet.

Ekspertët kanë treguar se piercing nuk janë të dëmshme në vesh, në kërthizë madje edhe në thithka, por studiot e mëdha refuzojnë të bëjnë piercing në majën e gjuhës.

Në majën e gjuhës bëhet piercing “Pickimi i gjarprit”. Ekspertët thonë se ky piercing nuk duhet të bëhet sepse nuk është aspak i sigurt për jetën tuaj.

Ai bëhet në dy muskuj të gjuhës dhe pasi keni bërë piercing nuk mund të lëvizni në mënyrë të pavarur. Gjithashtu, ky piercing shkakton plasaritje dhe thyerje të dhëmbëve dhe mund të shkaktojë reaksion. Kështu që mendohuni mirë përpara se të kërkoni një piercing “Pickim gjarpri”./Blitz.al/

n2 n1

 

 

Shperndaje