Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Situatat më qesharake dhe të vështira me të cilat përballet një fotograf

April 26
16:58 2016

 

Profesioni i fotografit është sa i bukur, aq edhe i vështirë dhe i guximshëm. Mos mendoni se është e lehtë të fotografosh pasi edhe natyra e qetë mund të të krijojë situata komplekse. Një fotografi i duhet të gjejë këndin e posaçëm, momentin e duhur, në mënyrë që ajo që ai dëshiron të tregojë, të jetë sa më reale dhe kuptimplotë.

E dini se çfarë i duhet të kalojë një fotografi për të fiksuar pamjen perfekte?  Shfletoni galerinë dhe shihni momentet më qesharake dhe të vështira që fshihen në prapaskenat e realizimeve të një seti fotografik.

Shperndaje