Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Si të zgjoheni me humor të mirë çdo mëngjes?

Si të zgjoheni me humor të mirë çdo mëngjes?
October 13
17:29 2016

Është e vështirë të zgjoheni çdo ditë me humor të mirë dhe të ngazëllyer.

Rutina e mëngjesit është paksa e vështirë sepse duhet të çohesh nga shtrati dhe të nisësh ditën edhe në ato ditë që do të rrish vetëm në shtrat.

Më poshtë do të gjeni disa prej mënyrave se si të zgjoheni plot humor edhe në një mëngjes të zymtë./Blitz.al/

  1. Fillimisht bëni një gjumë të mirë.
  2. Flini në anën tuaj.
  3. Bëni disa ushtrime në shtrat përpara se të çoheni.
  4. Pini lëng portokalli çdo mëngjes
  5. Mos u fokusoni tek televizioni në mëngjes.
  6. Mbani lule të freskta në dorë çdo mëngjes.
  7. Mendoni për gjëra të bukura.
  8. Zgjohuni shpejt.
  9. Hapni dritaret sepse ndriçimi i diellit do t’ju ndihmojë.
  10. Rezistojini tundimit për të kontrolluar telefonin tuaj.
Shperndaje