Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Si të përdorni disa gjëra të zakonshme në shtëpi për të kursyer më shumë para

Si të përdorni disa gjëra të zakonshme në shtëpi për të kursyer më shumë para
October 15
17:38 2016

Ndonjëherë nuk ju shkon mendja se disa produkte kanë edhe funksione të tjera. Shumë ushqime, përveçse konsumohen, mund edhe t’i përdorni për pastrim. Gjithashtu shumë orendi mund të kryejnë funksione të tjera.

Më poshtë do të shihni disa prej gjërave të zakonshme që mund të kryejnë disa funksione./Blitz.al/

Prisni tortën me fije peri.

1

Mblidhni xhamat e thyer me një fetë bukë.

2

Pastroni gomën e këpucëve me pastë dhëmbësh.

3

 

Përdorni një çorape të vjetër për të fshirë dyshemenë ose xhamat.

4

Pastroni skarën me një gjysmë qepe.

5

Pastroni me limon dhe kripë materialet prej druri.

6

Në qoftë nuk keni doreza përdorni një qese për të qëruar specat.

7

Vendosni krem rroje mbi dritaret e makinave dhe pasqyrën e tualetit për të mos zënë avull.

9

Pastroni shishet e xhamit me guaska veze.

10

Prisni kërpudhat me makinerinë që prisni vezën.

11

Prisni djathin me qëruesin e patateve.

13

Bëni kutikulat me vazelinë që të mos ngelen shenja manikyri.

8

Përdorni miellin për të hequr njollat e yndyrave.

14

Pastroni fundin e tenxhereve me Coca Cola.

15

Shperndaje