Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Si të dalloni disa prej markave origjinale nga imitimet?

Si të dalloni disa prej markave origjinale nga imitimet?
November 18
18:55 2016

Në tregun e gjerë, shumë produkte të imituara shiten me çmimin e produkteve të markave të njohura. Ky është një problem sepse nga këto produkte mashtrohen shumë njerëz dhe madje u shkaktohen dëme ekonomike markave.

Më poshtë do të gjeni disa prej markave me të cilat abuzohet prej imituesve.

Çanta origjinale Chanel ka një prerje të drejtë te pjesa ku mbyllet.

s1

Ora Rolex është në ngjyrë shampanje.

s2

Parfumi Versace e ka tubin e sprajit të shkurtër dhe parfumi është në ngjyrë rozë të lehtë.

s3

Kur blini Converse lidhëset e tyre janë të futura në atlete, jo jashtë.

s4

Çanta Louis Vuitton në këtë model nuk ka prodhuar në ngjyrë të zezë, por vetëm të kuqe.

s5

Pjesa e kopsës te çizmet UGG nuk mbulohet nga pelushi.

s6

Xhinset Levi’s kanë të qëndisur modelin me harqe te xhepat.

s7

Këpucët Christian Louboutin e kanë tabanin të kuq./Blitz.al/

s8

Shperndaje