Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Shkaqet për lodhje jo të zakonshme gjatë ciklit menstrual

Shkaqet për lodhje jo të zakonshme gjatë ciklit menstrual
May 07
15:13 2016

Cikli menstrual  për shumë femra është një lehtësim i madh, por për shumë të tjera është një burim shqetësimi dhe kanë simptoma të pakëndshme fizike. Menstruacionet u shkaktojnë femrave lodhje fizike dhe dëshirojnë që gjatë kësaj kohe të flenë sa më shumë.  Por në qoftë se lodhja është duke ju dhënë  shqetësime të veçanta ka disa gjëra që duhet të përqendroheni, si për shembull te cikli i gjumit, nivelet e hekurit në dietën tuaj etj. Shfletoni galerinë për të parë se ku duhet të përqendroheni. Kontrolloni në qoftë se keni simptoma të tjera jo të zakonshme, nëse keni gjakderdhje dhe dhembje të mëdha. Mund t’ju dalin probleme të tjera kështu që duhet të rrini nën kontroll.

Etiketimet
Shperndaje