Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Shihni se në çfarë e ka transformuar Kina liderin korean

Shihni se në çfarë e ka transformuar Kina liderin korean
April 28
12:15 2016

Me siguri nuk ju ka shkuar mendja se do të mund të shihnit diçka të tillë. Një dyqan në Shangai shet akullore me figurën tredimensionale të Kim Jong-ut. Dyqani e ka quajtur akulloren “Sanpangk”, një nofkë kineze e liderit të Koresë së Veriut. Akullorja me fytyrën e Kim Jong ka shije luleshtrydheje me qumësht.
Këta me siguri duhet ta dinë se si mund të reagojë lideri korean në lidhje me këtë produkt, një akullore me luleshtrydhe që mban emrin e tij…
Nuk është pak të thuash që në Kinë të kanë bërë akullore dhe po të hanë.

Etiketimet
Shperndaje