Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Shenjat që tregojnë se keni gjetur partnerin e jetës

Shenjat që tregojnë se keni gjetur partnerin e jetës
August 16
16:33 2016

Për të zgjedhur partnerin është shumë  e vështirë  dhe duhet të tregoheni të kujdesshëm. Kur jeni në një marrëdhënie ju duket sikur keni gjetur partnerin ideal, por ndodh edhe që të zhgënjeheni. Madje ka shumë raste që ju zhgënjeheni nga partnerët që i mendonit si më të mirët. Por si ta kuptoni  në qoftë se është i duhuri? Duket paksa e vështirë, shihni më poshtë se cilat janë disa prej shenjave që tregojnë se keni gjetur partnerin e jetës dhe nuk duhet ta lini atë sepse i duhuri sapo erdhi.

  1. Partneri juaj kupton etikën e punës

Duke pasur një partner që ka tjetër mendim nga ti për rëndësinë e punës do të ndiheni personi i vetëm përgjegjës. Do të mbani përgjegjësinë për të gjitha punët dhe kjo çon në ndjenja pakënaqësie, humbjen e dashurisë dhe respektit.

2. Partneri  ju ndihmon për gjërat që duhet të bëni

Ai ju ndihmon për çdo gjë që keni nevojë dhe e bën këtë sepse ju do jo se ndjen si detyrim.

3. Partneri mban premtimet

Nuk ka asgjë më të keqe sesa rastet që partneri nuk mban premtimet. Kjo ju bën të humbni besimin në vete. Por një person që nuk harron premtimet e tij është partneri i jetës suaj.

4. Partneri bën gjërat që ju pëlqeni

Ai shikon me ju serialet e preferuara, ju shoqëron të shkoni në vendet që dëshironi. Ai bën çdo gjë për ju, pra ai është i duhuri.

5. Ai dëshiron që ju të rrini me familjen e tij

Partneri juaj dëshiron që ju të takoni familjen e tij, që ndoshta mund të jetë edhe familja juaj.

6. Ata komunikojnë hapur me ju edhe në qoftë se është e vështirë

Ai kërkon të ketë komunikimin e duhur me ju edhe në qoftë se nuk arrini të keni të njëjtin mendim.

7. Partneri ju sfidon intelektualisht

Në fillim mund të duket si aspak romantike, por me kalimin e kohës ju do të kuptoni se ky person do të sigurohet që marrëdhënia juaj do të jetë interesante dhe aspak e mërzitshme./Blitz.al/

Komento
Shperndaje