Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Shenjat që po mashtroni veten duke menduar se keni gjetur “të duhurin”

Shenjat që po mashtroni veten duke menduar se keni gjetur “të duhurin”
October 25
19:05 2016

Kur njihni një person të ri dhe dashuroheni pas tij mendoni se keni gjetur të duhurin. Problemi qëndron se kur ju fiksoheni me këtë ide, nuk do të dalloni se çfarë është e mirë dhe çfarë e keqe. Duhet të jeni të kujdesshëm sepse do të vijë një ditë që ndoshta do ta kuptoni që nuk keni gjetur të duhurin.

Ju jeni të parët që e dalloni kur diçka nuk shkon mirë. Mos mbani veten me shpresë, por përballuni me realitetin. Më poshtë do të gjeni disa prej shenjave që ju mendoni se keni gjetur të duhurin, por jeni duke gabuar./Blitz.al/

  • Ju mendoni se ai është perfekt.
  • Ju vareni nga gjendja emocionale.
  • Thoni se jeni të gëzuar por, në të vërtetë ndiheni shumë keq brenda jush.
  • Ai dëshiron që t’ju ndryshojë.
  • Ju e shmangni atë dhe nuk dëshironi të kaloni kohë bashkë.
  • Askush tjetër nuk mund ta shikojë këtë, kështu që kini kujdes.
Komento
Shperndaje