Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Selfie-t më të bukura me kafshë, ja pasioni i një fotografi

May 10
13:51 2016

 

Një fotograf nga Irlanda, Allan Dixon, i konsideron kafshët miqtë e tij më të mirë. Me çdo kafshë me të cilën ndeshet ai parapëlqen të ruajë kujtime dhe e ka kthyer në zakon të bëjë selfie. Një fotografi e tillë mund të marrë nga 5 minuta deri në 3 orë, mjafton që të jetë e bukur. Gjithçka varet edhe nga kafsha, sa e qetë dhe e sigurt ndihet ajo në moment. Fotot nuk tregojnë mundin e madh që i është dashur fotografit të kalojë, por rezultatet janë të vlefshme. Allan u jep një këshillë të gjithë atyre që dashurojnë kafshët: Mos i provokoni dhe gjeni momentet që ato janë më të qetë, sigurohuni që të mos jetë një krokodil. Shfletoni galerinë dhe shihni disa nga selfie-t më të bukura të Allan me miqtë e tij të pyllit.

Shperndaje