Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Rusi, 4-vjeçarja i habit të gjithë, hyn në librin e rekordeve “Guinnes”

Rusi, 4-vjeçarja i habit të gjithë, hyn në librin e rekordeve “Guinnes”
October 18
17:44 2016

Anglisht, spanjisht, gjermanisht, frëngjisht, gjuhë kineze dhe arabe… përveç gjuhës së saj amtare, rusisht.

Kjo është lista e gjuhëve të njohura nga 4-vjeçarja Bella Devyatkina nga qyteti i Moskës, e cila hyn automatikisht në librin e rekordeve “Guinnes”.

Gjatë show-t të talenteve “Njerëz të jashtëzakonshëm” që transmetohet në “TV Rossija 1”, vogëlushja ka treguar se i kupton të shtata gjuhët dhe më pas ka luajtur e ka kërcyer në pritje të çmimit.

Ajo i ka lënë gojëhapur të gjithë të pranishmit në studio dhe shikuesit nga ekrani me talentin e saj. /Blitz.al/

Shperndaje